Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Злодії, грабіжники і розбійники над усе докучають кримчанам

12 серпня, 2000 - 00:00

29% із 262 респондентів, опитаних шляхом анкетування Центром громадських зв’язків МВС України у різних регіонах Криму, зазначили, що у містах існують організовані злочинні групи (ОЗГ), 33,5 % — заперечують їхню наявність. Про існування ОЗГ у сфері економіки «повідомили» 42,3 % опитаних, ще більше впевнені у тому, що «існують злочинні угрупування, які спеціалізуються на окремих видах злочинності». Найчастіше про наявність ОЗГ згадували мешканці Ялти, Євпаторії. Сімферопольці вважають, що у їхньому місті переважно діють ОЗГ, які контролюють певні сфери економіки. У цілому 42,7 % опитаних вважають, що за останній рік стан правопорядку поліпшився, 21,1 % оцінюють ситуацію як стабільну, 7,6 % відзначили, що ситуація погіршилася.

На запитання «На що має насамперед спрямувати свої зусилля міліція у боротьбі з організованою злочинністю?» із 262 опитаних у різних регіонах Криму респондентів 71,2% відповіли: на боротьбу з крадіжками, грабунками, розбоєм; 56,8 % — на боротьбу з наркобізнесом; 55,6% — відзначають небезпеку хабарництва та корупції; 27,4 % — рекету; 24 % — вбивств на замовлення.

Вихід на друге місце за оцінками небезпеки та поширеністю наркобізнесу свідчить про сплеск цього виду злочинів у регіоні. На думку самих працівників міліції, як повідомляє «Дню» начальник ЦГЗ ГУ МВС України у Криму підполковник міліції Олександр ДОМБРОВСЬКИЙ, це кримінальне явище на півострові швидко прогресує і найбільш хвилює жителів приморських міст: у Ялті — 75%, у Євпаторії — 64,4 %.

Однак, на думку фахівців, порівняно «скромне» місце — четверте! — яке зайняли здирства, свідчить про те, що на ринках та інших місцях торгівлі організовані форми рекету відійшли у минуле. При проведенні бесід з’ясувалося, що люди плутають це явище з високими ставками оплати торгових місць, які встановлюються адміністраціями ринків та виконкомами місцевих рад, та фактами зловживань, які мають місце з їхнього боку. У разі здійснення здирства кожен третій опитаний (30,5 %) збирається звернутися за допомогою в міліцію, стільки ж (33,0 %) до знайомих із правоохоронних органів, 8,4 % спробують улагодити проблему власними силами, а 8 % опитаних готові віддати те, що вимагають, 3,4 % не проти за вирішенням проблеми звернутися до кримінального авторитету. Однак з приводу реальних фактів здирства у житті до міліції зверталося 27,6 % опитаних. Із них 22,5 % повністю задоволені реакцією правоохоронних органів, 38 % — задоволені частково. Проте 39,4 % респондентів залишилися незадоволені вжитими заходами, причому причиною незадоволення є: зволікання з розглядом справи — 45%, повне невирішення питання — 34,5 %, відверте небажання допомогти — 27,2%. 10,9 % респондентів указали на грубість міліції, стільки ж — на здирство міліцією послуг або грошей за проведення розслідування, 9 % — на непрофесіоналізм працівників міліції.

Та попри все це, 58,3 % вірять у здатність правоохоронних органів нормалізувати ситуацію, 17,8 % вважають роботу міліції стабільною, 9,5% зазначили, що чекають погіршення ситуації і зростання злочинності.

Сiмферополь Микита КАСЬЯНЕНКО
Газета: 
Рубрика: