Нарешті конфлікт навколо будівництва поряд із НСК «Олімпійським» торгово-розважального центру вирішено — позавчора почався демонтаж наземної частини ТРЦ «Троїцький». Це вже третя спроба знести із території спортивного комплексу «Троїцький», і прихильники Чемпіонату з футболу Євро 2012 сподіваються, що остання.
Як повідомлялося раніше, у 2006 році компанія «Юджин» розпочала будівництво торгово-розважального центру на Троїцькій площі прямо перед спортивним комплексом. За словами експертів, це поставило під загрозу проведення футбольних матчів під час Євро-2012 на центральному спортивному майданчику України. Про це у свій час Україну проінформували голова УЄФА Мішель Платіні та комісар ФІФА Герхард Капл. За їхніми оцінками, НСК «Олімпійський» не зможе приймати футбольні матчі Євро- 2012 через будівництво поряд із стадіоном «Троїцького», оскільки ТРЦ у 2 рази зменшує місткість стадіону та перекриває його основні виходи.
Намірів «Юджина» не змінив навіть Указ Президента України від 31 серпня 2007 року про заборону будівництва на Троїцькій площі. Як переконував власник компанії Вадим Новинський, «Юджин» лише виконує свої зобов’язання щодо «комплексного вирішення питань, пов’язаних із підготовкою НСК «Олімпійський» до фінальної частини Євро-2012».
— Відповідний меморандум «Юджин» підписав у березні 2006 року із секретаріатом Президента України, урядом, Міністерством у справах сім’ї, молоді і спорту, Міністерством будівництва, Київською міською державною адміністрацією, дирекцією НСК «Олімпійський» та Федерацією футболу України, — зазначив пан Новинський. — Та й Містобудівна рада Києва на початку листопада 2007 року затвердила ескізний проект реконструкції НСК «Олімпійський», а отже, дозволила нам діяти на власний розсуд.
Чому чиновники дозволили будівництво «Троїцького» поряд з «Олімпійським», пояснити нині ніхто не в змозі. Натомість у лютому 2008 року Кабінет Міністрів України підписав з інвесторами «Юджина» черговий меморандум, але вже про демонтаж недобудованої частини торгово-розважального комплексу, який має завершитися до 1 липня цього року. У свою чергу Київська міська рада запропонувала «Юджину», як компенсацію, почати будівництво на інших земельних ділянках. За словами віце-мера столиці Анатолія Голубченка, «Юджину» компенсують ще й вартість демонтажних робіт недобудованого «Троїцького».
Звісно, дуже добре, що у столиці на один пам’ятник корупції стане менше. Але якою ціною! Чомусь ніхто не береться знайти ініціаторів так званих земельних махінацій, яких за останні роки налічуються не один десяток. А розплачуються за них здебільшого ні в чому не винні кияни. Та це вже тема для іншого розслідування, про результати якого читайте у наступних номерах «Дня».