Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Золушка, Медуля, Ерос, Сервер...

Як називають українських дітей
21 серпня, 2007 - 00:00

Серед імен, якими називали в Україні дітей при реєстрації народження, найпопулярнішими впродовж першого півріччя 2007 року були Анастасія, Анна, Софія, Єлизавета, Марія, Катерина і чоловічі Олександр, Максим, Владислав та Дмитро практично в усіх регіонах України. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на статистику органів реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції, передає УНІАН.

Іноземні імена склали близько 20% серед імен, якими нарікалися новонароджені українці. Серед них традиційно зустрічалися чимало східних імен, що пояснюється проживанням в Україні великої кількості національних меншин. Зокрема дівчаток нарікали такими іменами, як Аміна, Лейла, Гюнай, Саліма, хлопчиків — Хан, Абдул- Рахім, Сімбат, Самір, Тигран.

Територіальні органи юстиції, за словами О. Лавриновича, відзначають також зростання кількості застарілих імен, зокрема, у Харківській області: Захарій, Лука, Любомир, з жіночих — Аполлінарія, Іулінарія, Мстислава. Все більш популярним в Україні, за словами міністра юстиції, стає присвоєння подвійних імен, складовою яких є імена Єва, Марія, Анна, Тереза, Софія.

Також все частіше новонародженим дітям батьки присвоюють біблійні імена (Єва, Мойсей, Давид, Каїн) й імена героїв популярних телесеріалів, зірок естради, історичних чи міфічних персонажів: зокрема, Жасмин, Аріанна, Афіна, Аврора, Одіссей. Разом з тим, відзначив О. Лавринович, спостерігається тенденція до різкого зниження імен, популярних у 80-90-ті — Сергій, Леонід, Григорій, Георгій, Ярослав, Світлана, Наталя, Оксана, Ірина, Галина.

Існують певні традиції щодо поширеності імен і в регіональному розрізі. Наприклад, якщо імена Назар, Тарас, Богдан, Даниїл та Остап є в десятці найпопулярніших імен в західних та центральних областях, то в Одеській області ці імена органи юстиції згадують серед рідкісних. Серед особливостей О. Лавринович назвав приклади надання дітям російських імен в українському написанні: Владимер, Кірілл, Дмітрій, Артьом, Філіп, Глєб, Альона, Лізавєта.

Крім того, з початку року в Україні були зареєстровані діти, імена яких набувають несподіваного значення в українській мові або незвично пишуться чи звучать: дівчаток нарікали Лілі-ен, Мерседес, Сатанік, Гайналка, Бобі, хлопчиків — Гарріслав, Медуля, Сервер, Грант. А в Криму дитину, яка народилася на День Святого Валентина, назвали ім’ям давньогрецького бога любові — Ерос.

Газета: 
Рубрика: