Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Зустріч християн і культур. Iван Павло II в Україні»

31 березня, 2001 - 00:00

Під такою назвою відбудетья на початку квітня у Польщі (Варшава, Краків) семінар, організований Європейським центром спілкування і культури (ЕССС) та міжнародною Католицькою інформаційною агенцією (КАІ). До участі у семінарі запрошені, з одного боку, провідні західні вченi та журналісти; а з іншого — українські журналісти різних ЗМІ, незалежно від конфесійної приналежності журналіста чи видання. Головною метою семінару є ближче знайомство з різними формами висвітлення тої важливої і складної теми, яка винесена в назву семінару — зустріч християн і культур у зв’язку з майбутнім візитом до України папи Івана Павла II. Програма семінару вельми насичена: всi його доповіді й заняття пов’язані з діяльністю папи Івана Павла II, але не тільки. Для прикладу наведу кілька тем: «Християнство в Центральній і Східній Європі», «Візити Папи до комуністичної Польщі», «Стосунки між Католицькою та Православними церквами. Погляд iз Москви», «Таємниці Ватикану», «Особистість Івана Павла II», «Можливості зустрічі Сходу і Заходу» тощо.

ЕССС та КАІ вже провели одноденну зустріч із журналістами України в Києві, в якій брали участь директор ЕСС д-р. о. Гжогож Доброчинські та керівник КАІ пан Марцін Пшецішевські. Цікаву і повчальну зустріч, яка виявила, що польські і українські підходи до висвітлення візиту Івана Павла II суттєво відрізняються. Що вельми зрозуміло. Адже Польща — переважно католицька країна, де папи протягом століть є загальновизнаними духовними лідерами всіх поляків. Значно більш важливим є те, що папа Іван Павло II — то фігура славетного й шанованого у всьому світі поляка, людини, яка символізує внесок Польщі не тільки в історичне реформування католицизму, але також у цивілізацію ХХ століття. Газета «День» вже писала про те, що своєю діяльністю, філософією, особистістю Іван Павло II зробив честь не тільки полякам, але всім слов’янам.

Щодо України, то, як відомо, громадяни-католики тут у меншості, а загальне конфесійне поле попри домінування православних є досить пістряве. Зважаючи на ці обставини, висвітлення візиту папи Івана Павла II до Києва світськими ЗМІ буде, безумовно, відзначатися більшою стриманістю, як це було у Грузії та Румунії.

На семінар у Варшаві та Кракові винесено кілька дуже цікавих тем, які є для нас гострими й актуальними навіть поза вимірами візиту Папи. Такі, як наприклад, «Ринкові відносини і етичні цінності» або «Духовність у ЗМІ». Тож чекайте на сторінках «Дня» нових поглядів на давно знайомі проблеми.

Клара ГУДЗИК, «День»
Газета: 
Рубрика: