В «олівці» на вулиці Мельникова, 42, де базується Національна суспільна телерадіокомпанія України, кипить реформаторська робота — змінюється структура, приходять нові управлінці та креативні працівники. Трансформується і внутрішній простір будівлі. Працівники телекомпанії починають пристосовувати під свої потреби центральний хол, який раніше був порожнім та неживим.
«Усі зазвичай сидять у своїх кабінетах та обмежуються маленьким колом спілкування у своєму відділі. Відтепер сюди можна приходити і спілкуватися з іншими працівниками, обговорювати ідеї проектів, знаходити натхнення чи просто відпочивати. Це дуже допомагає відчути зміни», — розповідає Катерина Логгінова, директор департаменту організаційної роботи НСТУ, яка є господаркою UA:HUB.
Простір навколо ліфтів розділили на кілька функціональних зон. На нижньому рівні — робоча зона та лекторій. Тут щодня працівники слухають лекції від запрошених лекторів чи колег, які добре розбираються у певній темі. За 50 хвилин охочі дізнаються щось цікаве та корисне для професійного чи особистісного розвитку. Вечорами тут або на верхньому рівні менеджмент компанії обговорює з підлеглими хід реформи чи окремі проекти. Організація простору в цій зоні сприяє більш розкутому та відкритому спілкуванню.
Верхній рівень також розділений на дві зони. Бокові смуги виділені для фудкорту — тут можна попити кави чи пообідати. Біля віддаленої від входу стіни розміщені книжкові полиці, які заповнюють самі працівники чи відвідувачі НСТУ.
Разом із Вікторією Сидоренко, директором зі зв’язків із громадськістю та ЗМІ «UA:Першого», оглядаємо розкладені на стелажах книжки. Тут і художня література, і добірки періодики, є кілька видань іноземними мовами. Особливу увагу приділяють професійній літературі: можна поглибити знання з медіаправа, ознайомитися з кейсами Європейського суду з прав людини щодо порушень прав журналістів та інформацією про роботу суспільного телебачення.
«Люди приносять сюди те, що їм цікаво. Наша бібліотека найбільше збагатилася завдяки акції з обміну книжки на каву, — розповідає Вікторія. — З часом плануємо впорядкувати та розподілити зібране на тематичні полички. Мріємо зібрати колекцію книг українських авторів і познайомити відвідувачів із сучасною українською літературою. Багато письменників уже пообіцяло подарувати нам свої книги з автографами. Незабаром проведемо тут презентацію нової книги Сергія Жадана. Хотілося б, щоб представлення та читання нових книг стали традицією».
Ми подарували колегам добірку книжок з Бібліотеки «Дня», а саме — видання «Сестра моя, Софія...», «Повернення в Царгород», «Котел, або Справа без терміну давності», фотоальманах «Жива історія», «Ваші мертві вибрали мене...» Джеймса Мейса, історичні хіти «Екстракт 150» та «Екстракт +200». Працівники суспільного телебачення зраділи поповненню бібліотеки такими різноплановими виданнями. Подаровані книги охоплюють різні періоди — від часів Київської Русі до перипетій історії незалежної України, розповідають маловідомі факти, які, втім, повинен знати кожен українець. Тож відвідувачі читальні обов’язково знайдуть на поличці від «Дня» щось особливе для себе — адже кожна з книг може стати ключем до пізнання великої «України Incognita». Між іншим, окрім книжок, у UA:HUB можна погортати і свіжі номери газети та «Маршруту №1».
Вікторія та Катерина запевняють, що у будь-який час у читальні хтось є, і це найкращий показник її ефективності. У планах керівництва — спростити доступ до архівів та музею, організувати кінопокази та онлайн-лекції, можливо навіть поставити замість рожевого бутафорського рояля, що залишився після Євробачення, справжній робочий інструмент. Господарі хабу хочуть продовжити освоєння простору, створити для колективу повноцінний фудкорт із залученням місцевих підприємців і відкрити двері для усіх охочих відвідати «UA:Перший». Щоправда, це потребує часу, ресурсів і трансформації пропускної системи. Втім, працівники телекомпанії налаштовані оптимістично, адже вже бачать результат.