Постраждалими від військового конфлікту сьогодні вважається 3,4 мільйона громадян — як на підконтрольній, так і на непідконтрольній території України. В офісі ООН з координації гуманітарних питань презентували План гуманітарного реагування для України на 2020 рік для захисту прав постраждалих у Донецькій та Луганській областях.
Як повідомили в Представництві Офісу ООН з координації гуманітарних питань в Україні, загалом ідеться про 158 мільйонів доларів на різні потреби.
«3,4 мільйона осіб досі потребують гуманітарної допомоги. Конфлікт на сході України продовжує бути активним, продовжуються обстріли, продовжуються заходи, які шкодять жителям цих регіонів. Є пріоритети, на яких ми будемо зосереджувати увагу. План передбачає допомогу в секторах надання освітніх послуг, забезпечення продовольством, підтримка системи охорони здоров’я, водопостачання та санітарії, — сказала координаторка системи ООН в України Оснат ЛУБРАНІ. — Робота, згідно з Планом, проходитиме під егідою ООН та міжнародних гуманітарних організацій. Також у його реалізації братиме участь ціла низка національних та міжнародних організацій».
За її словами, презентований план будуть реалізовувати 56 партнерів ООН.
«У плані згадані 56 організацій — зазначено, які завдання вони виконуватимуть. Фінансування забезпечуватиметься міжнародними донорами. Тобто сьогодні ООН та партнери звертаються до міжнародних донорів-організацій та українських, аби залучити кошти на визначені нами цілі», — наголосила вона.
У документі йдеться про те, що сьогодні два мільйони людей із Донецької та Луганської областей — найбільш незахищені — є найбільш уразливими, потребують негайної допомоги і мають її отримати. Зокрема, допомоги потребують 530 тисяч літніх людей, 372 тисяч дітей, 176 тисяч людей з інвалідністю та 220 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Також вказано, що допомогу планують надати майже мільйону людей (900 тисяч), які проживають на непідконтрольній Україні території.
Стратегічними цілями в ООН визначили такі напрямки роботи: надання термінової надзвичайної допомоги двом мільйонам людей, включно з 220 тисячами уразливих внутрішньо переміщених осіб, забезпечення потреб у сфері захисту і захист прав 1,4 мільйона постраждалих унаслідок конфлікту людей, включно з ВПО, покращення співпраці з органами влади на загальнодержавному та місцевому рівнях в координації з організаціями, які працюють у сфері розвитку в тих районах.
Також координатори ООН зазначили, що у минулі роки через нестачу фінансування допомогу отримали лише один мільйон громадян. Планується, що 2020 року кошти від донорів будуть розподілені так: на житло та непродовольчі товари — 27 мільйонів доларів (для 100 тисяч осіб), 22 мільйона — на охорону здоров’я (для 1,3 мільйона осіб), 1,3 мільйона — на покращене водопостачання, санітарію та гігієну, решта — на «захист постраждалих», який включає різноманітні потреби (51 мільйон доларів для 1,4 мільйона осіб). В ООН відзначили, що за період з 2014-го до 2010 року їхня місія зафіксувала загибель від військових дій 3,344 тисячі мирних жителів (підконтрольна та непідконтрольна території).