Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

28 вбитих, 160 поранених

За даними ООН, влітку кількість жертв серед цивільного населення в зоні АТО зросла на 66% порівняно з попереднім кварталом
16 вересня, 2016 - 11:35

Як повідомила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, більшість смертей пов’язані з артобстрілами зі зброї, забороненої мінськими угодами. Дані Фіона Фрейзер озвучила під час презентації 15-ї доповіді про ситуацію з правами людини в Україні.

«Доповідь охоплює період з середини травня до середини серпня. У цілому місія ООН з прав людини в Україні задокументувала за цей період 188 жертв серед мирного населення на сході країни, зокрема 28 вбитих і 160 поранених осіб», — сказала Фрейзер.

Загалом від початку конфлікту на Донбасі у квітні 2014 року і до 15 вересня 2016 року ООН задокументувала 9640 смертей, пов’язаних із конфліктом, та 22 431 пораненого серед цивільних, українських військових і членів озброєних груп.

Фіона Фрейзер також зауважила, що на лінії зіткнення працює замало пропускних пунктів, через що утворюються черги, у яких люди можуть стояти до 36 годин. Це створює додаткову небезпеку для тих, хто перетинає зону АТО, оскільки пропускні пункти не мають укриттів.

«Процес перетину лінії зіткнення залишається непростим. Щоденно цю лінію перетинають 26—32 тисячі людей. На всіх п’яти пунктах пропуску довжелезні черги. Люди чекають до 36 годин, не маючи вбиралень, води, медичної допомоги. Оскільки температура влітку перевищувала 30 градусів, деякі особи, переважно літнього віку, непритомніли, стоячи в черзі. Протягом звітного періоду троє людей померло на контрольно-пропускних пунктах», — додає  Фіона Фрейзер.

За її словами, з 15 серпня кількість людей, що перетинають КПП, скоротилася до 25 тисяч на добу. А в другій половині серпня збільшилася кількість жертв серед населення — ще 11 убитих і 53 поранених. Ситуація покращилася лише з початком вересня, проте лишається нестабільною.

Через це ООН просить збільшити число пропускних пунктів і створити більше коридорів. Крім того, в організації рекомендують зробити пересування переселенців більш вільним.

Віталій АНДРОНІК
Газета: 
Рубрика: