Громадські ініціативи «Конгрес активістів культури», Платформа стратегічних ініціатив «Культура-2025» і група «Культура» Реанімаційного пакету реформ згуртували зусилля в «Альянсі Культури». Головні цілі союзу — проведення широкої інформаційної кампанії про значення культури для модернізації країни і створення довгострокової стратегії розвитку культури до 2025 року. Потім об’єднання, зокрема, буде займатися моніторингом ухвалення та впровадження стратегії.
«Кілька місяців тому саме група «Культура» РПР розкритикувала стратегію, яку Міністерство культури запропонувало як загальнодержавну. Після критики потрібні конструктивні кроки. Організації, які, з нашої точки зору, досягли найбільше у формуванні змістовної стратегії розвитку культури — платформа «Культура-2025» і «Конгрес активістів культури». Тому запропонували цим структурам консолідувати зусилля, — розповідає головний експерт групи «Культура» РПР Наталія Кривда. — Культура є сферою вирішення політичних і соціальних проблем. Змістовне формування культурної політики у країні, в якій триває війна, може припинити цю війну».
Напрацювання по стратегії розвитку культури у жовтні представлять для обговорення. «Міністерство пропонувало проводити реформи дуже стрімко. Передбачалося швидко приймати формальні документи, але не було розуміння, що процес реформ документами не пришвидшити. Потрібна зміна системи комунікацій всередині культурного поля. Тому ми йдемо наче довшим шляхом, але можемо задіяти ширші кола людей», — акцентує Микола Скиба, представник Платформи стратегічних ініціатив «Культура-2025».
До творення стратегії активісти залучатимуть представників різних регіонів України. Голова ради «Конгресу активістів культури» Олена Правило пояснює: «У багатьох регіонах, коли зустрічаєшся з місцевими діячами культури і активістами, чуєш закид, що ми сидимо у Києві і кажемо, що створюємо щось для всієї України. Хочемо показати, що Київ відкритий. «Конгрес активістів культури» сприятиме тому, щоб з регіонів надходило якомога більше думок і бачень стратегії розвитку культури, які будуть враховувати».
Група «Культура» РПР відповідає за втілення напрацювань у сфері культурної політики, хоча б на законотворчому рівні. Також група «Культура» отримала безліч пропозицій від імені Міністерства культури. За словами Наталії Кривди, поки це — декларативні речі, але активісти шукають коридор для взаємодії з міністерством. «Написання і прийняття стратегії розвитку культури як державного документа є однією з вимог коаліційної угоди, — наголосила Наталія Кривда. — Ми вже трошки запізнюємося, але «Альянс Культури» має стати інструментом й інституцією, що допоможе виконати цю позицію».