Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Багато коштів іде за кордон»

Виробники штучних кінцівок просять уряд змінити законодавчу базу заради розвитку власних технологій
2 червня, 2016 - 11:00

Відсутність конкуренції, монополізм та фінансування закордонних протезних фірм замість переоснащення українських — основні причини, які, на думку експертів, заважають розвиватися нашій протезній галузі. Нещодавно ТОВ «Український центр реабілітації ветеранів Афганістану» та Центр протезування «Едвардс» звернулися до уряду, щоб врешті змінили законодавчу базу в цій сфері. Передусім зауваження стосуються наказів, які підготувало за останні роки Міністерство соціальної політики.

«2015 року був наказ, за яким рентабельність підприємств закладалася на рівні 9%, з яких державні заклади повинні сплатити податок на прибуток — 18%, і ще перерахувати 75% прибутку в державну казну. Таким чином у них залишається 1,85% прибутку. Що вони можуть запровадити у себе за таких умов? — зазначає Олександр Морозов, голова наглядової ради «Українського центру реабілітації ветеранів Афганістану». — Багато коштів на протезування бійців іде за кордон — під приводом відсутності технологій в Україні, хоча вони є. Цього року один учасник АТО отримав протез за кордоном за 65 тисяч євро, тоді як в Україні його могли б зробити вдвічі дешевше з тих самих комплектуючих».

До речі, накази Міністерства соціальної політики щодо протезної галузі нещодавно аналізували Антимонопольний комітет, комітет Верховної ради з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики, Міністерство охорони здоров’я та інші відомства — і визнали їх протизаконними. Зокрема, зауважили, що немає необхідності проводити повторну сертифікацію комплектуючих деталей, закуплених за кордоном — вони і так її пройшли.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: