Під час засідання урядової комісії з розслідування причин виникнення надзвичайної ситуації, що сталася 21 січня 2021 р. по вул. Нижній Гиївській, 150, у Харкові, урядовці заявили, що станом на 2 лютого перевірено 1205 соціальних об’єктів. Це будинки для осіб похилого віку, будинки-інтернати для осіб з інвалідністю, центри для алко— та наркозалежних. У десятках з них виявлено порушення у реєстраційних документах та дотриманні протипожежних норм. При цьому 335 з 538 перевірених на даний момент будинків для літніх людей не включені до Реєстру надавачів соціальних послуг.
Членами комісії доручено відповідальним органам продовжити перевірки і доповісти про їхні остаточні результати 9 лютого. Робота урядової комісії та остаточні результати перевірок соціальних об’єктів та висновки роботи тимчасового органу будуть оприлюднені 19 лютого.
«Перед нами стоїть два завдання: виявлення точної кількості соціальних закладів, які працюють нелегально, і після усунення всіх можливих порушень виведення їх максимальної кількості у легальну площину та розробка законодавства, яке фактично буде регулювати роботу сфери надання соціальних послуг. Тільки так можна покласти кінець функціонуванню соціальних «об’єктів-невидимок», а отже, унеможливити подібні харківській трагедії»,— зазначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.