Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Близько 12% населення України проживає не за місцем реєстрації

І більш ніж половина цих людей не відчувають потреби прописуватися, показало дослідження кількох центрів
27 березня, 2019 - 12:22

В Україні близько 12% населення, що еквівалентно 3,3 млн дорослого населення, живе не за місцем реєстрації, йдеться в дослідженні Центру прав людини ZMINA, аналітичного центру CEDOS і Центру правових реформ, повідомляє interfax.kiev.ua.

Згідно з даними загальнонаціонального соціологічного дослідження «Громадяни України, що живуть не за місцем реєстрації: їх кількість і проблеми», цей показник не враховує офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб (близько 1,5 млн осіб), іноземців (0,4 млн осіб), дорослих, які проживають взагалі без реєстрації (0,7 млн осіб), і дітей, які проживають не за місцем реєстрації (0,9 млн осіб). Таким чином, у дослідженні говориться, що загальна кількість осіб, які проживають не за місцем реєстрації, може становити не менше 6,8 млн осіб.

Наголошується, що серед опитаних громадян, які проживають не за місцем реєстрації, понад половину зареєстровані в тому самому населеному пункті. Водночас мешканці Києва і його міст-агломератів, які живуть не за місцем реєстрації, зареєстровані за межами Київської області. Серед молоді частка осіб, які проживають не за місцем реєстрації, більша.

Згідно з дослідженням, 77% мешканців міст, які проживають не за місцем реєстрації, відповіли, що не відчувають потреби реєструвати місце проживання, 75% — не хотіли б зніматися з реєстрації в іншому житлі, 49% — не хочуть обговорювати це питання з власником житла, 49% — вважають, що реєстрація може збільшити вартість комунальних послуг, 48% — не хочуть або не можуть звернутися до органу реєстрації, 33% — власник житла не погоджується реєструвати, 32% — не хочуть мати справи з військкоматом, а 62% взагалі не задавалися цим питанням до проведення опитування.

Серед іншого, 60% опитаних громадян вважають, що реєстрація місця проживання ніяк не впливає на їхнє життя, близько 27% бачать позитивний вплив реєстрації, а 10% вважають, що реєстрація негативно впливає на життя.

Крім того, 49% опитаних вважають, що необхідно реформувати систему реєстрації місця проживання. Серед них 26% вважають, що система потребує часткових змін, 13% — радикального реформування, 10% — підтримують ідею скасування реєстрації зовсім.

У дослідженні також зазначено, що 95% респондентів відповіли, що не зареєстрували б орендарів, якби здавали своє житло в оренду.

Газета: 
Рубрика: