У Дніпропетровському національному історичному музеї імені Д.І. Яворницького відкрилася виставка староєгипетських і античних раритетів із фондів музею.
Відвідувачі мають нагоду побачити унікальні експонати. Єгипетська збірка має чудові зразки стародавньої пластики і відкриває окремі сторінки історії староєгипетської цивілізації. Вона охоплює хронологічний період з кінця ІІІ тис. до н.е. до перших сторіч нашої ери. Єгипетське зібрання ДНІМ в основному склалося в другій половині XIX століття. Ця тематика завжди приваблювала багатих колекціонерів дореволюційного Катеринослава. Серед них — імена губернатора Андрія Фабра, який у 1847—1850 рр. придбав мумію жінки, відомого мецената Олександра Поля — вважають, що статуя фараона Рамзеса VI — з його зібрання, а також купця Володимира Левенсона, що подарував музею статую бога Гора. Поповнювалося єгипетське зібрання і завдяки колишньому директорові, академікові Д.Яворницькому. Проте — після подій Другої світової війни від колекції, зібраної ним з єгипетської тематики, залишилися лише невеликі амулети. У роки радянської влади музейні зібрання єгипетських раритетів збагатилися лише поодинокими поповненнями, пов’язаними з розкопками, які здійснював відділ археології Дніпропетровського історичного музею. Всього староєгипетська колекція ДНІМ налічує 90 одиниць зберігання.
Античне зібрання музею дещо більше. На виставці представлено 110 експонатів — посуд різних форм і призначення, теракотові та бронзові статуетки, світильники, монети, медальйони, скульптура, дзеркала, прикраси та ін. Історія формування античного зібрання майже ідентична зі староєгипетським — це колишні приватні збірки шанувальників давнини.
У цілому, на виставці старожитностей представлено понад дві сотні експонатів. Найстарішим артефактом є староєгипетська дерев’яна статуетка Слуги періоду Середнього царства. Вона датується кінцем ІІІ тис. до н.е. Один із найбільш унікальних експонатів — статуя Рамзеса VI, відомого в історії, як фараон-узурпатор. За його наказом перероблялися статуї попередників — Рамзеса IV і V. Існують думки, що статуя цього правителя насправді відтворює Рамзеса V.