Тепер щотижня державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначатиме режим життя кожної області — у залежності від кількості нових хворих на коронавірус, числа госпіталізацій та стану наповненості лікарень. За рішенням комісії, із 26 лютого у «червоній» зоні опиняється Івано-Франківська область. З цього часу в регіоні буде обмежено рух різних видів транспорту. Зараз найбільшу кількість нових випадків хворих на ковід фіксують саме тут: приміром, із 4182 випадків за 22 лютого — 716 зафіксували саме у Прикарпатті.
Тому регіон не лише перепрофільовує лікарняні відділення (таким чином додалось ще 190 ліжко-місць для прийому хворих на ковід), а й розгортає мобільний госпіталь на 120 місць. Він запрацює у березні на базі Богородчанської центральної районної лікарні. До роботи у мобільному госпіталі на Прикарпатті долучать студентів Івано-Франківської медакадемії та медиків-добровольців. Крім цього, у регіоні працює 16 карантинних блокпостів, де перевіряють стан здоров’я людей. «У найближчі дні, завдяки долученню нових закладів, розширенню потужностей діючих та мобільному шпиталю ми завершимо розгортання 730 ліжко-місць по всій області», — заявляв голова Івано-Франківської ОДА Андрій Бойчук.
Вінниччина, Донеччина, Житомирщина, Закарпаття, Запорізька, Луганська та Тернопільська області будуть у «помаранчевому» режимі. Решта регіонів — у «жовтому». Серед них і Буковина, котра за кількістю нових хворих на ковід трималася на одному рівні з Прикарпаттям. «Буковина зараз — у зоні ризику, адже маємо збільшення кількості нових випадків, значне число госпіталізованих щодоби та суттєво завантажені госпітальні бази», — додав голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, закликаючи громадян дотримуватися епідемічних обмежень. Адже станом на 23 лютого на Буковині кількість хворих на ковід становила 52 514 осіб. У госпітальних базах області перебувало 1154 буковинців. Міська лікарня №1 заповнена на 79,3%, №3 — 96,3%, №4 — 92,9%, обласна клінічна лікарня — 70,4%.
Тим часом в Офісі Президента пояснили, чим може бути викликаний спалах ковіду у західних регіонах. За словами заступника керівника ОП Кирила Тимошенка, він почався з гірськолижного курорту «Буковель». Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків теж пов’язує спалах із великою кількістю туристів, які приїжджали на курорт навіть під час локдауну.
Заступник директора КНП ЦМКЛ «Івано-Франківська міська клінічна лікарня» Володимир Вовчук у коментарі місцевому телебаченню відзначив, що швидше за все, в Україні повторюється минулорічний спалах: «Велика хвиля була місяць тому, яка пішла на спад у східних областях, а зараз у нас пік. Якщо прогноз здійсниться, піде хвиля на всю Україну, то буде новий спалах. Хвиля — очікувана, як і в Європі, просто з великим запізненням прийшла до нас, але це перебіг епідемічного процесу. Усе відбувається, як торік навесні, спочатку було загострення у наших областях, яке потім відкотилося на схід».