Мета ініціативи — зацікавити українців маловідомими сторінками історії та познайомити їх із видатними діячами з Донбасу, які відстоювали незалежність нашої держави. «Незнання своєї історії відкриває широкий люфт для маніпуляцій. Цим і користувалась радянська історіографія, яка викривлювала історію чи виправдовувала нею свої злочини, — говорить Еміне Джапарова, перша заступниця міністра інформаційної політики. — Тепер ми маємо спростувати міф «Донбасс — исконно русская земля», який просуває РФ, та вибудувати власний чіткий наратив на основі фактів».
Безстрокова кампанія розпочалась 20 листопада — у день підписання ІІІ Універсалу Української Центральної Ради. Ним проголосили Українську Народну Республіку, до якої увійшла й Катеринославська губернія. У Бахмуті на знак визнання УНР над будинком повітової земської управи (нині Бахмутський коледж транспортної інфраструктури) підняли українські прапори — вперше на Донбасі над урядовою будівлею.
Одним зі співавторів ІІІ Універсалу став Микита Шаповал — публіцист, соціолог, громадський діяч родом із тодішнього Бахмутського повіту. Його брат Микола був генералом-хорунжим армії УНР. Юрій Косенко, консультант проекту і дослідник УНР, розповідає, що саме на Донбасі з’явились перші в підросійській Україні осередки «Пласту». Створювалися тут і загони вільного козацтва, осередки «Просвіти» та українських партій. До складу Центральної Ради входили три делегати з Бахмутського повіту. «Сотні вихідців з Донбасу були учасниками визвольних подій того періоду, — наголошує Юрій. — Тож коли була можливість, український рух на Донбасі розквітав».
Про перебіг тих подій розповідає трихвилинний ролик, створений продакшн-студією «ВиДиво». Її керівник Тарас Підгірняк констатує: «Із підручників історії ми отримували дуже мало інформації про території на сході України. Тільки з часом ми зрозуміли, як багато сторінок історії було пропущено. Ми розраховуємо, що наша робота викличе інтерес у дітей та дорослих і спонукає їх шукати додаткову інформацію самостійно».
Окрім ролика, протягом кампанії реалізують ще кілька інформаційних продуктів. Зокрема, випущений цикл програм «Нові герої Донбасу» та видані наступні номери газети «Донбасс Информ».