Головний проспект Дніпропетровська, який носив ім’я Карла Маркса, відтепер називатиметься проспектом Академіка Яворницького — на честь відомого дослідника історії запорізького козацтва. Другий за довжиною в Дніпропетровську проспект Кірова перейменовано на честь першовідкривача криворізьких залізних руд, підприємця й мецената Олександра Поля. Ще одна центральна вулиця, розташована поряд з Дніпропетровською міськрадою, що носила ім’я Леніна, отримала назву не на честь Степана Бандери, як це пропонували члени комісії з перейменування, а стала Воскресенською. Вулиці повернули дореволюційну назву, що було схвалено більшістю городян. У цьому питанні міський голова пішов назустріч побажанням місцевих жителів, які завалили мерію колективними листами.
Нову назву отримав і парк ім. Ленінського Комсомолу, розташований у глибокій балці біля південмашівського стадіону «Метеор». Останніми роками цей парк перебуває в украй занедбаному стані. Тепер він називатиметься Зелений Гай, і жителі Дніпропетровська сподіваються, що міська влада нарешті проведе реконструкцію відповідно до поетичної назви.
Поки що залишається невирішеним питання щодо перейменування самого Дніпропетровська. Як відомо, комітет Верховної Ради рекомендував народним депутатам перейменувати Дніпропетровськ на Дніпро. Цей законопроект було внесено до парламенту депутатом А. Денисенко. Слід зазначити, що комісія з перейменування топонімів розглядала чотири варіанти і схилялася до назви Дніпрослав. «Мені не вдалося переконати радикалів, що нейтральна і благозвучна назва Дніпрослав — найкращий з усіх варіантів. Урешті-решт, були зазначені такі назви: Дніпрослав, Січеслав, Новий Кодак і Дніпро. Тепер останнє слово за Верховною Радою», — стверджує голова міської комісії з перейменування, професор Сергій Светленко. Наприкінці минулого року депутати Дніпропетровської міськради нового скликання ухвалили рішення просити Верховну Раду залишити назву Дніпропетровськ, змінивши при цьому її етимологію. Вони пропонують назвати місто на честь святого апостола Петра і посилаються на соціологічні опитування, за результатами яких збереження назви підтримують близько 90% городян. На користь такої назви висловилися не лише депутати, а й міський голова Дніпропетровська Борис Філатов.