1 листопада народні депутати ухвалили постанову, яка скасовує збільшення зарплат народних депутатів. За відповідне рішення проголосували 264 парламентарі. Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав проект постанови, згідно з яким з 1 листопада збільшується посадовий оклад, але заявив, що депутати розглянуть питання відміни підвищення зарплат.
Нагадаємо, 20 жовтня парламентарі вирішили майже вдвічі збільшити собі посадові оклади. Зарплата спікера Ради мала збільшитись — до 43,5 тис. грн (з 1 грудня — до 48 тис. грн), заступника голови — до 40,6 тис. грн (з 1 грудня — до 44,8 тис. грн). У свою чергу оклад народного депутата повинен був зрости до 36,25 тис. грн (з 1 грудня — до 40 тис. грн).
«Дурниці від Верховної Ради, — пише у себе в «ФБ» експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. — Замість продовжити реформу парламенту через зміни в регламент, порядок роботи, проведення комітетів, реформування недоторканності, прийняття відкритих списків на виборах тощо горе-депутати починають відкочувати назад навіть свої дрібні успіхи, а саме підвищення зарплат. Замість рухатися вперед знову роблять крок назад.
Це навіть не патерналізм та соціалізм, а все хитріше. Смотрящі від олігархів в парламенті, для яких особисто зарплата взагалі не має значення, хочуть не допустити зростання офіційного доходу іншим депутатам. Це для того, щоб вони або брали конверти або жили на копійки та щодня відчували власну фінансову несамодостатність. Бо олігархам фінансово незалежні депутати не потрібні.
А як привід використовується скандал з е-деклараціями. Після оприлюднених складів готівки, колекцій годинників та приватних церков, змучені злиднями виборці привітають не тільки зменшення, а й взагалі ліквідацію депутатських зарплат або й ліквідацію парламентаризму. Звісно, не думаючи про подальші наслідки. Емоції та маніпуляції замість розвитку!».