Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дітям – «Охмадит»

Будівництво нового корпусу головної дитячої лікарні України відновлять після довгої перерви
23 квітня, 2015 - 11:21
«Охмадит»
ФОТО УНІАН

Цього тижня вперше після півторарічної перерви відновилися роботи на будівельному майданчику нового корпусу «Охмадиту». Спочатку будівельники облаштовуватимуть покрівлю на даху блоку «Д», який планують відкрити вже до кінця літа. Особливість цього блоку в тому, що у його приміщенні розмістять лінійний прискорювач для променевої терапії, який використовують для лікування онкологічних захворювань. За словами громадських активістів, аналогів цьому приладу немає в Україні.

«Ми маємо розуміти, що в «Охмадиті» йде щоденний бій, — розповідає голова міжфракційної депутатської групи «За добробут «Охмадиту»» Оксана Корчинська. — Можливо, він не такий гучний, як наша АТО, де нас посипають «Градами» та мінометним вогнем. Але лікарі та діти щоденно — на своєму фронті. Їм потрібна допомога. Цей центр не просто принципово важливий і є мрією для дітей — без нього неможливо вижити».

Спеціально до початку робіт маленькі пацієнти лікарні розмалювали майже 200 будівельних касок, які й вручили громадським активістам та будівельникам. 13-річний Василь Піцкевич відвідує «Охмадит» вже протягом двох років. На своїй касці хлопчик вирішив зобразити підводний світ і переконаний, що вона допоможе майбутньому власнику. «Я хочу, щоб цю лікарню швидше добудували, щоб всі діти могли тут лікуватися. Сподіваюся, моя каска сподобається будівельнику, який її отримає, і з нею він працюватиме краще та швидше», — каже хлопець.

У малюванні діткам допомагали військові. Боєць батальйону «Київська Русь» Максим Юшкевич розповідає: «Нам сподобалося працювати з дітками, вони всі дуже емоційні. Ми відчуваємо, що частково допомогли їм виграти у своїй війні, а вони підняли нам бойовий дух і дали зрозуміти, за кого ми врешті-решт воюємо».

Малювання касок діти виконували на заняттях з арт-терапії. Вихователь-методист педіатричного відділення Валентина Луценко наголошує, що такі акції позитивно впливають на реабілітацію дітей.

«Наших вихованців дуже захопив процес малювання. Кожен фантазував, що краще намалювати, що буде гарніше. Діти вклали у ці малюнки всю душу. Ще думали про те, хто вдягне розмальовану ними каску. У молодшого покоління фантазія, як бачите, дуже яскрава. Узагалі така арт-терапія позитивно впливає і на сам процес реабілітації. Коли діти зайняті малюванням, вони відволікаються від лікування, забувають про те, що бувають дуже складні процедури, які вони мусять пройти», — розповідає Валентина Луценко.

Гроші на початок робіт активісти зібрали завдяки акції «Носиш Y-футболку — будуєш «Охмадит». Дизайн футболки розробила Олеся Теліженко. Продавали їх по 300 гривень — саме такою є орієнтовна ціна одного квадратного метру покрівлі даху. Всього завдяки футболкам вдалося зібрати 218 тисяч гривень.

До слова, цього року кошти на повномасштабну добудову нової лікарні закладено у державному бюджеті. Активісти звернулися до Президента та просять взяти будівництво під особистий контроль, розповідає член опікунської ради «Охмадиту», народний депутат Ганна Гопко.

«За всі роки незалежності жодному президенту, прем’єру чи парламенту не вдалося подарувати дітям найдорожче — можливість врятувати життя. Ми дивимося на ці старі корпуси і розуміємо, що за роки незалежності збудовано багато інших соціальних об’єктів, але жоден з них не мав такого важливого стратегічного значення», — підсумовує вона.

Олена БЕРЕЖНЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: