У морі песимізму та розчарувань серед нас, Богу дякувати, є люди, які вселяють віру й оптимізм. Одразу скажу, їх не так багато. Але енергії цих людей, а головне — дієвості, вистачає, аби життя набувало сенсу. Такі Дієві Оптимісти особливо цінні в складні періоди, адже, погодьтеся, значно легше бути оптимістом поміж благополуччя.
Ото ж, знайомтеся — Олександр Юрков, дієвий Оптиміст, представник середнього бізнесу, який активно живе справами суспільними. У той час, коли більшість не перестають жалітися на всіх, окрім себе, Олександр знаходить шляхи, аби в найскладнішій ситуації робити справу з командою не байдужих однодумців.
Нас зблизила газета «День». О. Юрков разом із матір’ю Тетяною Степанівною та братом Анатолієм побачили у цьому виданні свого колективного друга, партнера, союзника, якщо хочете. А вже через деякий час після знайомства ми створювали Благодійний фонд сприяння ініціативам газети «День» для реалізації цікавих суспільних проєктів. І попри те, що бізнесмени неодмінно мали би шукати вигоду від партнерських стосунках зі ЗМІ, родина підприємців Юркових принципово не виставляє жодних вимог. Чому? Та дуже просто: газета «День» і Юркови близькі по духу. І разом їм значно легше!
Справжнє меценатство в безкорисливості. І це саме той приклад! Думаючи як привітати Олександра Юркова із п’ятдесятиріччям, я обрав ось такий формат-сюрприз, адже знаю, що повідомивши його зарані, зустрінуся зі скромною відмовою. Тому пишу, що на душу лягає.
Родина киян Юркових багато років тому створила одну з перших крюінгових компаній в Україні («Аквавіта») з працевлаштування наших моряків. Нині це визнане й шановане підприємство. Пізніше з’явилася ще одна компанія («Аквасервіс»): освітні, туристичні, транспортні напрямки... До слова, найвідоміший журнал галузі «Український туризм» виходить завдяки родині Юркових. Але тут хочу акцентувати саме на суспільно-волонтерських проєктах, до яких причетний, зокрема, Олександр Юрков.
Кілька років тому з його ідеї народилася Громадська спілка «Музичний батальйон», яка за короткий час перетворилася в потужний волонтерських рух митців, музикантів, співаків. Вони щомісяця виїжджають на східні рубежі, виступають в госпіталях, військових частинах, полігонах, аби піднімати дух наших воїнів. Ця Спілка опікується важливими напрямками, передовсім, Сходу та Півдня, де так потрібні українське слово і українська пісня. Тому й фестиваль «Дунайська Січ» в Ізмаїлі, кількам випусків аудіоальбомів пісень про Дунай... Тому й випуск співаників для музичних шкіл України, мистецькі проєкти, присвячені Тарасу Шевченку, Олені Телізі, Василеві Стусу, Василю Симоненку... Завдяки «Музбату» в Києві незабаром з’явиться нова локація «Мистецький сквер імені Героя України Василя Сліпака». Недавно оголошено новий проєкт — «Історія в граніті». На волонтерських засадах в Києві буде споруджено пам’ятник Петру Болбочану, а в Ізмаїлі на березі Дунаю постане скульптурна композиція, присвячена Київській княгині Ользі... Олександр Юрков якось зізнався, що ідею з Княгинею йому підказала книга «Сестра моя Софія» з бібліотеки газети «День»... До речі, нещодавній переклад та перевидання цієї книги болгарською мовою стали реальними завдяки меценатській підтримці родини Юркових...
А на порозі — нове дітище Олександра — народний український музей... Тут, я, напевне, поставлю три крапки й залишу інтригу для кореспондентів газети «День», які, вірю, переконають Олександра вийти на об’ємну розмову з ним, щоб Україна більше дізналася про справжнє меценатство та гуманітарне волонтерство наших сучасників.
На правах друга й побратима хочу привітати Олександра Юркова з 50-літтям, яке він відзначає 1 жовтня, обняти за плечі, подивитися у вічі й сказати: «Друже, хай Господь примножить твою силу й завзяття! Хай ангели-охоронці оберігають весь ваш рід. Бо ви примножуєте світло й добро в таких доленосний для України час!»
Від редакції: Колектив редакції доєднується до привітань і зичить Олександру Юркову, активісту Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День», довгих і щасливих років, здоров’я, міцності, енергії для реалізації неймовірних проєктів!