Організатори мають намір охопити всю територію від Софії Київської до Михайлівського собору, включаючи й частину вулиці Володимирської. До оргкомітету вже надійшло два десятки заявок від архітекторів, 1 вересня оголосять переможців і почнуть реалізацію проекту. Щодо цієї новини виникає одразу кілька запитань: чи не зарано розпочинають підготовку, як це вписується в атмосферу війни й чи не завадить це Софії? Останнє запитання «День» неодноразово порушував у своїх публікаціях: чи варто взагалі проводити масштабні гуляння впритул до заповідника, й наскільки це безпечно для святині? Тепер же починається все спочатку, але значно раніше й у більших масштабах.
Керівник Folk Ukraine Ігор Добруцький пояснив, що торік мали обмаль часу на підготовку свята, усього місяць, тож розпочали підготовчий процес ще з січня. І вже вдруге столична влада віддала організацію новорічного свята громадській організації, не виділивши зі свого бюджету ні копійки. Якщо вірити Ігореві Добруцькому, все роблять коштом організації та спонсорів, але чому обирають саме їх, пояснив, що це ж реформа, коли громада робить щось для міста, а від ярмарок — один тільки зиск.
Оскільки торік біля Софії було тісно, тепер територія свята розширюється. «Біля Софії будуть арт-об’єкти, дві сцени, плануються мюзикли, конкурси тенорів, новорічної пісні. А вся Михайлівська площа піде під дитячу зону», — розповів Добруцький. Відповідно, збільшиться кількість будиночків, кількість підприємців, від торішніх 500 до двох тисяч на новому святі. І кількість відвідувачів.
Однак, судячи зі слів Добруцького, офіційних дозволів на проведення свята ще не отримано, а запити надіслали до Міністерства культури, Міністерства екології та Міністерства закордонних справ. Із заповідником оргкомітет ніяких перемовин теж не проводив. Торік в адміністрації Софії була майже мовчазна позиція щодо проведення свята впритул до її мурів. Тепер у заповідника новий керівник — Неля Куковальска, яка теж не має нічого проти (хоча раніше заповідник вважав такі заходи недоречними), єдина вимога — подалі від стін храму.
«Я тільки буду проти того, щоб заклади харчування були під стінами Софії, як це було торік. Вони потрібні, але розміщувати їх треба подалі від мурів, а тут робити якісь мистецькі речі. Існують негласно прописані норми, чого не можна робити в буферній зоні заповідника, наприклад, не робити великих звукових навантажень, бо це небезпечно, не ставити біля храмів туалети чи сміттєві баки. А якщо все спокійно, тихо, культурно облаштовано, то це треба тільки вітати», — прокоментувала Неля Куковальська.