Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Добровільно та безкоштовно

Уряд перевірить фізичну підготовку українців. Навіщо?
22 грудня, 2015 - 11:24

У 2017 році українців чекає ноу-хау від уряду — доведеться складати тести та нормативи, які покажуть стан нашої з вами фізичної підготовки. Для учнів, студентів, особового складу ЗСУ, правоохоронців та рятувальників таке тестування — обов’язкове, для решти — на добровільних засадах. Таке щорічне оцінювання буде проводитись безкоштовно після медогляду та допуску лікаря. Роботодавці чи органи місцевої влади можуть заохочувати громадян до тестування відзнаками чи іншими методами.

Це не уривок з роману-фентезі, що пахне радянщиною, це документ, над яким кілька місяців працював уряд, а в підсумку з’явилась постанова №1045 «Про затвердження Порядку проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України» від 9 грудня 2015 року. Мета проста — визначити рівень фізпідготовки українців та покращити їхнє здоров’я. А де тренуватись перед тестами, чи будуть санкції за відмову, чи гарантує держава лікування, якщо результати свідчитимуть про якусь хворобу? На ці практичні питання постанова не відповідає.

На думку Олександра Ябчанки, експерта «Реанімаційного пакету реформ», це документ ні про що: «Єдине, чого цим доб’ються, зверху вниз натягнуть вчителям ще якусь незрозумілу дію, дітей будуть тягати по кабінетах, бо Кабмін хотів показати, як дбає про населення. Але в цивілізованому світі все працює зовсім по-іншому: учасники медичної системи, а це держава, громадяни та медики, дотримуються своїх обов’язків. Громадяни періодично моніторять стан свого здоров’я, приміром, перевіряють артеріальний тиск, зріст, вагу, ці показники зчитують медики, а держава гарантує людині обсяг медичних послуг. Громадянин розуміє, навіщо це робиться, а держава у свою чергу отримує ранню діагностику».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: