У суботу у Львові урочисто зустрічали військовослужбовців 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ, які повернулися на ротацію з району Операції об’єднаних сил. Десантники пройшли урочистою ходою від місця постійної дислокації бригади за маршрутом: вул. Стрийська — вул. Героїв Майдану — вул. Сахарова — вул. Коперника — просп. Свободи. Військові несли портрети 105 своїх побратимів, які загинули на сході України.
Начальник штабу — перший заступник командувача Десантно-штурмових військ генерал-майор Андрій КОВАЛЬЧУК, командир 80 ОДШБР у 2014—2016 роках на заході зазначив: «...Ціною власного життя тих воїнів лінія фронту проходить там, де вона є на сьогодні, і це заслуга бригади. Від імені міністра оборони, начальника Генерального штабу, командувача Десантно-штурмових військ, я вдячний кожному солдату, кожному офіцеру, сержанту за блискуче виконання завдань. Це мужні безстрашні воїни, для них немає завдань, які неможливо виконати».
Проте в оцінці уваги до цього заходу існує і критична позиція. Так, немало небайдужих мешканців і місцева влада зустріли воїнів, але на що звернули увагу львів’яни?
«А я здається зрозуміла, що ж пішло не так із зустріччю 80-ки у Львові, і чому було мало людей. Просто всі акценти були поставлені неправильно, і це мало б нас заставити ДУЖЕ задуматися, — пише львівська журналістка Софія ФЕДИНА на своїй сторінці в «Фейсбук». — Бійці 80 ОДШБ боронили наше право жити, жити в мирі, і взагалі бути. Отже, всі заходи у Львові відбуваються зокрема й завдяки їм. І ЖОДЕН захід не мав права в цей день відбуватися і початися БЕЗ привітання воїнів 80-ки. ВСІ учасники джаз-фестивалю (а їх було немало, судячи з фото, які виклала віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. — Авт.), ВСІ гості днів Канади у Львові, ВСІ учасники ІТ-форуму, та інших заходів МАЛИ Б бути об 11.00 на привітанні воїнів. Тоді б і їм було зрозуміліше, яке значення НАШІ воїни мають для збереження миру у Європі і світі. А ще мали б бути учасники всіх дитячих таборів, які проводяться у Львові, представники всіх дипломатичних установ, усі міжнародні делегації з центру миротворчості... Місто Львів мало б це організувати, щоб показати усім, кому ми завдячуємо життям! Ну і інформаційна кампанія була повністю провалена... Питання, хто розставляв акценти і кого ми не маємо допустити до дій наступного разу?»
Протягом чотирьох років війни в країні у багатьох справедливо складається враження існування українського суспільства в паралельних світах. Навіть самі воїни кажуть про те, що вони захищають державу на фронті для того, щоб на мирній землі громадяни могли жити у спокої. Але це не значить, що в такі хвилюючі моменти, як повернення солдатів додому, вони мають бути позбавлені уваги і подяки українців. Адже такі моменти роблять націю сильнішою.