Експозицію з мистецьких об’єктів зі скла відомих європейських художників-склярів відкриють у п’ятницю, 21 вересня, о 17.00 у Музеї скла, що на площі Ринок, 2. Як розповів «Дню» арт-директор музею Михайло БОКОТЕЙ, твори, що їх виставлятимуть у межах проекту Е-Glass, є результатом роботи польських та чеських склярів під час мистецького пленеру та симпозіуму «Культурне золото Нижньої Сілезії».
Професійні художники і студенти, а також — майстри-гутники працювали в горах Польщі та Чехії — в Лісовій гуті у Шклярській Порембі, гуті кришталю «Юлія» в Пеховицях, туристичній станції «Орлє» в Якушицях і гуті «Мартін Стефанек» у Десні (Чехія).
Ідея проведення мистецького заходу з гутного скла саме на цих теренах виникла ще десять років тому, 2008-го. А скло на теренах Карконоського прикордоння виготовлялось упродовж сотень років, починаючи з XIII — XIV ст. Сьогодні на території Чеської Республіки функціонують такі потужні осередки склярства, як Яблонець-над-Нисоу, Пелехов, Десна, школа гутництва у Желізному Броді.
Участь у пленері-2017 взяли художники із Польщі (Маріуш Лабінський, Маґдалена Водарчик, Малґожата Даєвська, Ігор Вуйцік) та Чехії (Якуб Бердих, Якуб Бердих Карпеліс, Ольджіх Пліва, Петр Станіцький) та студенти Академії образотворчого мистецтва ім. Ґепперта у Вроцлаві (Катерина Піліц, Магдалена Реронь, Діана Шидловська, Мая Збожек).
Організатор проекту — Осередок культури та мистецтва у Вроцлаві. Співорганізатор — Музей скла у Львові.
Проект відбувається під почесним патронатом Генерального консульства Республіки Польща у Львові та маршала Нижньосілезького воєводства. Співфінансується із бюджету Нижньосілезького воєводства.
Оглянути твори з мистецького пленеру та симпозіуму «Культурне золото Нижньої Сілезії», відповідно — оцінити майстерність польських і чеських художників-склярів встигнуть усі охочі: виставка Е-Glass у Музеї скла триватиме до 6 грудня.