Гірники вимагали змінити держбюджет на 2015 рік, щоб він передбачав видатки на роботу вугільної галузі.
Колона шахтарів у помаранчевих касках рушила до будівлі уряду вранці. Під Кабміном гірники з Донецької, Львівської, Дніпропетровської, Волинської областей свистіли, кричали «Ганьба!» та стукали касками. Хтось пов’язав на голову білу стрічку з написом: «Голодний шахтар — сором України!». Гасла гірників: «Держава без вугілля — люди без світла», «Бюджет-2015 — знищення галузі», «Кошти у вітчизняне вугілля!».
Шахтарі обурені, що вперше за роки незалежності України в державному бюджеті немає грошей на заробітну плату гірників і розвиток підприємств вугільної галузі. Водночас передбачено кошти на закриття шахт. Також ліквідовано певні соціальні гарантії для робітників і пенсіонерів галузі, зокрема пільгове оподаткування підземних працівників. Крім цього, заборгованість із заробітної плати на підприємствах перевищує 600 млн гривень, і вона зростає.
«Без дотацій шахти закриються. Уже надійшло розпорядження закривати наші шахти, — стверджує учасник пікету Олександр Малєєв із міста Дзержинська Донецької області. — Така ситуація загрожує повним вимиранням нашого міста. У нас сто тисяч населення, зараз працюють чотири шахти — це містоутворюючі підприємства. Якщо закрити всі шахти, треба десь діти сто тисяч людей».
Дзержинськ перебуває на території під контролем української влади. Деякі гірники півроку не отримують зарплату, шахти стоять — їх тільки підтримують у робочому стані. «Майже всі у неоплачуваних відпустках, — зауважує Олександр Малєєв. — Їздили до Києва разів зо п’ять, і жодного результату. Передавали листи й Президентові, і прем’єр-міністрові, й уряду. Вони всі доходили до них, але жодної відповіді».
Гірники вимагають в уряду внести зміни до державного бюджету на 2015 рік, щоб в ньому були кошти на підтримку вугледобувних підприємств, їхнє технічне переоснащення, охорону праці. У Профспілці працівників вугільної промисловості України порахували, що загалом потрібно близько 6 млрд гривень. Також просять відновити соціальні гарантії для працівників і пенсіонерів галузі, що існували до 1 грудня 2014 року, своєчасно розраховуватися за спожиту вугільну продукцію та електроенергію.
«Сидимо вдома. Не працюємо, тому й сюди приїхали, — каже шахтар Анатолій із Дзержинська. — Нам потрібне постачання. Звичайна формула: запчастини та зарплати».