Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Херсон не хоче бути «транзитом»

У місті обговорюють комплексну програму розвитку туризму
16 лютого, 2016 - 11:35
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Програму створювала робоча група у складі представників туристичного бізнесу, міської влади, краєзнавців та зацікавлених осіб. Нещодавно місцеві експерти провели дослідження відвідуваності міста і області. Виявилося, що лише 3,5% опитаних їдуть до Херсона виключно з туристичною метою. А 55%, особливо влітку, розглядають обласний центр лише як транзитну точку на шляху до морських узбережь.

Комплексна програма розвитку туризму в Херсоні покликана змінити ситуацію. Документ винесено на публічне обговорення. У ньому прописані ключові ідеї від розробки нових піших і веломаршрутів, створення аудіо і відеопрезентацій, встановлення нових туристичних атракцій, проведення фестивалів аж до єдиного підходу в захисті і реконструкції історичної частини міста, налагодження співпраці з українськими і міжнародними «гравцями» туристичного ринку. Деякі пункти програми потребують значного фінансування, яке не потягне міський бюджет. Втім, каже один із авторів програми і керівник Туристичного інформаційного центру Херсона Павло Білецький, якщо все не вийде втілити 2016 року, то принаймні можна почати і спланувати, як діяти у разі отримання додаткових фінансів.

«Займаючись туризмом із 2004 року, ми побачили, що в Херсоні ця галузь доволі слабка. Є люди, які працюють у цій сфері, але вони не скоординовані, без єдиної стратегії, і в принципі немає вектору розвитку, бо туристичний потік не збільшується, — коментує «Дню» Павло Білецький. — Почали аналізувати, вивчати досвід Львова, Івано-Франківська, Одеси. І зрозуміли, що ми відстаємо десь на 7—8 років. Але враховуючи помилки цих міст, можна надолужити швидше. Ми стверджуємо, що розвиток Херсона і області можливий лише в єдності. А також в єдності влади, бізнесу, громадськості і ЗМІ».

«Ми розуміємо, що реконструювати всі історичні будівлі — довго і дорого, — додає Павло. — Але почати з кількох об’єктів, яким можна надати привабливий вигляд і зробити гарне підсвічування вночі — не є проблемою, і ми це доводили власними силами. Втім, ми не покладаємось виключно на місто. Є грантові проекти, є краудфандінг, інші джерела».

Програму планують винести на розгляд березневої сесії міської ради.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 
Рубрика: