• Цього дня Україна відзначала 157-річчя від дня народження Бориса Грінченка (народився у 1863 році на Харківщині). Аби відзначити уродини письменника, педагога, лексикографа, літературознавця та громадсько-культурного діяча, у столичному університеті, що носить його ім’я, презентували унікальну онлайн-екскурсію. Вона розповідає не лише про творчий шлях Бориса Грінченка, а й знайомить із місцями його життя — за допомогою інтерактивних технологій.
Цього ж дня у 1861 році народився ще один відомий українець — Євген Чикаленко. За старим стилем його день народження випадає на 21 грудня, за новим — на 9. Засновниця туристичної агенції «Київські фрески» та авторка «Дня» Анжела Савченко заявила, що саме 21 грудня оголосить програму Року Євгена Харлампійовича Чикаленка. Ця ініціатива виникла як відповідь, що ім’я Чикаленка не потрапило до переліку видатних осіб, які за висновками Українського культурного фонду будуть пошановані на державному рівні. «Будемо просвіщати українців, як його — «любити Україну до глибини власної кишені», — анонсувала пані Анжела.
• 1917 року у Ханському палаці в Бахчисараї розпочав роботу Перший Курултай кримськотатарського народу. Український інститут національної пам’яті спільно з творчою майстернею Bober Film Studio спеціально до цієї дати вирішив нагадати про одного з лідерів кримськотатарського національного відродження початку ХХ століття Номана Челебіджіхана (відомий лише рік його народження — 1885). Він мріяв перетворити Крим на «справжню цивілізовану Швейцарію». Але став жертвою матросів-більшовиків, які 23 лютого1918 року розстріляли його в Севастопольській в’язниці, а тіло скинули в море.
• У 1943 році був страчений німцями (за диверсію на залізниці) Пітер Дмитрук — українець, сержант ВПС Канади, боєць французького руху опору.
• 17 років тому помер український історик, доктор історичних наук, дослідник Голодомору Ілля Гаврилович Шульга. З кінця 1980-х років історик почав активно досліджувати тему Голодомору-геноциду та масових штучних голодів 1921 — 1923 та 1946 — 1947 років. У 1993 році було опубліковано його працю «Голод на Поділлі», а вже після смерті, у 1997 році книгу: «Гірка правда».
• У 2008 році цього дня проходила урочиста церемонія закінчення української миротворчої місії в Іраку.
• Саме 9 грудня цього року історик Тарас Чухліб заявив про історичну знахідку — віднайдено королівський універсал гетьману Виговському на Барське староство: «У Метриці Коронній, яка зберігається в Архіві Головному Актів Давніх у Варшаві, українські вчені віднайшли затверджений варшавським сеймом 1659 року привілейний універсал Яна ІІ Казимира гетьману Війська Запорозького Івану Виговському на Барське староство. Отже, з 1659 до 1664 року Барське староство з усіма населеними пунктами і землями, з центром у місті Барі на історичній Вінниччині, належало до гетьманської булави Війська Запорозького. Про це Ви не прочитаєте навіть в українській Вікіпешці...».