Сьогодні делегація Комітету у закордонних справах Верховної Ради України, яку представляють Ганна Гопко та Світлана Заліщук взяла участь у болгарсько-українській парламентській конференції, що відбулася в приміщенні Народних Зборів Республіки Болгарія в Софії і була присвячена 25-й річниці відновлення дипломатичних відносин між Болгарією та Україною. Як повідомляє помічник-консультант народного депутата України Ганни Гопко Надія Азарова на свої сторінці у «Фейсбук», в рамках заходу відбулося відкриття документальної фотовиставки, де також можна було побачити матеріали архіву часів встановлення дипвідносин між УНР та Болгарією в 1918 році. Серед експонатів – Брест-Литовський мирний договір від 9 лютого 1918 року з оригінальною восковою печаткою гетьмана Павла Скоропадського з українським тризубом. В цих стінах документи були представлені вперше.
Під час відкриття доцент кафедри слов’янської філології Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка і автор нашої газети Олена Чмир представила гостям цьогорічну новинку Бібліотеки «Дня» книгу «Сестра моя, Софія…». Як розповіла в коментарі "Дню" Олена Чмир, болгарські історики, які пишуть про нашу країну, пообіцяли повернути «борг» - написати про Україну з точки зору болгар. Примірники книжки, які були привезені в Софію, гості розібрали вмить.
«Презентацію книги «Сестра моя, Софія…» надзвичайно тепло сприйняли болгарські політики та парламентарі, – розповідає радник Посольства України в Болгарії Анна Тертична, – Ганна Гопко, яка анонсувала презентацію, закликала їх спільно з українцями працювати для донесення до наших народів історичної правди. За словами болгарської сторони, вони готові посприяти, щоб до сторічного ювілею встановлення дипвідносин у 2018 році «Сестра, моя Софія…» була представлена й у болгарському перекладі. Гості запитували, звідки з’явилася ідея книги. Всі були згодні з думкою, що такі проекти вкрай необхідні – вони є основою нашої оборони в інформаційних війнах».
Як відомо, Болгарія однією з перших, 5 грудня 1991 р визнала Україну як самостійну державу. 13 грудня міністри закордонних справ підписали Протокол про встановлення дипломатичних відносин, а 5 жовтня 1992 р. президенти країн Леонід Кравчук та Желю Желев підписали Договір про дружні відносини і співробітництво між Україною і Республікою Болгарією. Сьогодні Болгарія активно підтримує суверенітет та територіальну цілісність України, курс євроінтеграціних реформ та порядок денний в діалозі Україна-ЄС, а також виступає за запровадження безвізового режиму для громадян України. Вона була четвертою країною-членом ЄС, яка ратифікувала Угоду про асоціацію у 2014 р.