Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Колонію та ізолятор необхідно перенести»

Депутати Херсонської міськради проситимуть підтримки в уряду для передислокації небезпечних об’єктів, що розташовані в центрі міста
27 червня, 2018 - 11:52
ФОТО VISTI.KS.UA

Херсонська виправна колонія № 61 — міжобласна туберкульозна лікарня, яка розташована в історичному районі Херсона на вулиці Перекопській та межує з Херсонським слідчим ізолятором. Ці споруди є пам’ятками фортифікаційної архітектури кінця XVIII століття.

Однак існування установ опинилося під загрозою: будівлі оцінюються як аварійні. В травні 2014 року зафіксована часткова руйнація двоповерхової будівлі. Виправна колонія розташована поряд із трьома парками, стадіоном, культурно-розважальними закладами та житловими будинками і є потенційно небезпечним об’єктом для жителів та гостей міста. Це сприяє поширенню захворювання на туберкульоз серед населення.

Щоб уникнути поширення хвороби, депутати Херсонської міської ради проситимуть уряд про підтримку масштабного проекту перенесення колонії та ізолятора за межі Херсона. Про це йдеться у відповідному проекті рішення міської ради, яке розглянуть на найближчому пленарному засіданні. Це питання є актуальним уже багато років, але поки далеке від вирішення. Тим часом, руйнація будівель загрожує екологічною катастрофою для міста.

У зверненні до Кабміну зазначено, що на час перепрофілювання колонії у спеціалізовану туберкульозну лікарню жодними нормативними документами не передбачалося створення очисних споруд або станції знезараження. «Тому в разі виникнення аварійної ситуації в Херсонській виправній колонії № 61 станеться екологічна катастрофа, оскільки в установі відсутні споруди для очищення стічних вод від збудників захворювань на туберкульоз, ВІЛ-СНІД, гепатити тощо», — йдеться в зверненні до уряду.

Також важливим чинником є те, що виправна колонія розташована на такому ґрунті як лісовидний суглинок, який при замочуванні втрачає несучі властивості. Тому додаткове накопичення каналізаційних стоків, у разі їхнього прориву або протікання на території колонії, може призвести до непередбачуваних наслідків.

До речі, статистика з захворювання на туберкульоз і так невтішна для Херсонщини. 2017 року область посіла друге місце в Україні (після Одеської) за цим показником. Офіційно зареєстровано 366 хворих.

Єдиним варіантом уникнення в подальшому аварійних ситуацій та поширення захворювань є негайний перерозподіл засуджених, ув’язнених та підслідних до інших установ виконання покарань України, перенесення зазначених установ за межі міста Херсона, вважають у міській раді. Ще 2012 року було обрано місце для будівництва нового об’єкта на території Наддніпрянської селищної ради. Відповідно до розрахунків за об’єктами-аналогами, орієнтовна вартість будівництва становить 976,5 млн гривень. Сюди входить будівництво установи попереднього ув’язнення з наповненням 700 місць та туберкульозна лікарня на 500 місць.

Зважаючи на прогресуючу аварійну ситуацію в згаданих установах, депутати Херсонської міської ради звертаються до уряду з проханням виділити кошти з держбюджету в сумі 19,5 млн грн на розробку проектно-кошторисної документації для будівництва нових об’єктів.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 
Рубрика: