Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Наблизитися до раритетів

Традиційно Міжнародний день музеїв відзначають 18 травня, але цьогоріч в Україні це свято перетворилося на музейний уїк-енд
19 травня, 2015 - 12:44
У МУЗЕЇ ХАНЕНКІВ ВІДБУВСЯ КВЕСТ «ШУКАЧІ В МУЗЕЇ» / ФОТО ІВАНА ЛЮБИШ-КІРДЕЯ

Першими розпочали святкування 15 травня у Музеї Булгакова, де до дня народження письменника влаштували літературні читання, відкрили виставку та показали виставу. Креативно підійшли до події  в Національному художньому музеї —  запросили  відвідувачів до співтворчості, а також проявити образ «вашого» музею і себе в ньому. У цьому допомагала  розроблена художницею Алевтиною Кахідзе мапа, котру можна було заповнювати ескізами, ідеями, історіями, а головне — розмістити в ній маленьку копію себе, адже всі ми разом і складаємо ту строкату соціальну матерію, яка перетворює місце зберігання мистецтва на справжній Музей.

"Шукачі" в гостях у Ханенків

У Музеї Богдана та Варвари Ханенків провели інтелектуальний квест  «Шукачі в музеї». Темою гри стали зустрічі, відображені в художніх творах: Благовіщення і поклоніння волхвів Христу, побачення коханців, бесіда китайських мудреців і просто «зустріч» портретів родичів. Квест мав три рівні складності: завдання для уважних, спостережливих і знавців...

Безплатно можна було відвідати також Софійський собор, а в понеділок, у залі «Хлібня» на території Національного заповідника «Софія Київська» ансамбль BanduraPRO виконував  варіації музики лицарських часів.

У Музей історії України влаштовували екскурсії зі свічками, а охочі допомагали працівникам монтувати виставку. Камерний музей-квартира Павла Тичини запропонував киянам зустріти схід сонця на... даху, в компанії музик і поетів.

У Львові  «Ніч музеїв» розпочалася на подвір’ї «Тюрми на Лонцького» — панахидою за жертвами репресій тоталітарних режимі біля хреста. Потім відбувся майстер-клас із виготовлення листівок «Ніч музеїв у тюрмі на Лонцького». Далі, за програмою, була  пісенна ватра «Перемагаємо з піснею!» (ГО «Борець»).

У співпраці зі Львівським музеєм історії релігії було представлено виставку «Був на Лонцького...» — це раритетні не підцензурні листи владики Миколая із ГУЛАГу; також відбулися історичні реконструкції в кабінеті слідчого (Олександр Василюк із  товариства «Пам’ять).

Концерти, вистави, лекції та незвичайні екскурсії робили музеї Сум, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Миколаєва та інших міст.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: