Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Конфлікт навколо Музею Майдану

Активісти нагадують владі про невиконану обіцянку — виділити землю для меморіального комплексу
10 березня, 2016 - 10:31
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Музей Майдану зареєстрували у січні цього року, зробили це на вищому рівні — відповідно до указу Президента та розпорядження Кабінету Міністрів. Офіційна назва закладу — Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції гідності. Уряд обіцяв за рік створити музей з нуля, зокрема і передбачити у бюджеті-2016 необхідні для цього кошти. Та досі заклад не має ні приміщення, ні земельної ділянки під будівництво. Цим питанням після урядового доручення мала зайнятись Київрада. Оскільки процес не зрушує з місця, від імені музею активісти підготували відкрите звернення до столичного міського голови Віталія Кличка та депутатів Київради. Мета заяви — спонукати владу не зволікати з відведенням узгодженої раніше земельної ділянки на алеї Героїв Небесної Сотні, 3-5 (Інститутська, 3-5) для будівництва музею.

Раніше на цю територію претендував Національний художній музей України, тут мали збудувати нову галерею — однак безрезультатно. Схоже, ця історія повторюється і з новоствореним музеєм. «Відкрите звернення з’явилось неспроста, нас насторожує доля цієї землі, — зазначив директор Музею Майдану Ігор Пошивайло. — Існує конфлікт двох інтересів. По-перше, приватної групи, котра претендувала на цю ділянку ще до Майдану та боролась за неї у судах. Тяжба завершена нібито на користь громади, однак є імовірність подання апеляції, що знову затягне час. З іншого боку є громада, котра підтримує створення тут музею, а не паркінгу чи готелю. Ситуація затягується, сесії міської ради тривають, а чіткої відповіді від мерії на питання про статус та перспективи цієї землі — немає».

Інша проблема закладу — його невизначений статус. Наразі музей підпорядковується Українському інституту національної пам’яті, однак бюджетний кодекс не дозволяє фінансувати музей через інститут, доки той не отримає статус національного. Це питання теж зайшло у глухий кут. Тому залишається незрозумілим: створення Музею Майдану для влади — пріоритет чи голослівні обіцянки?

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: