Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Копенгаген кидає виклик «класичній» дипломатії

Що означає для України ініціатива міністра закордонних справ Данії призначити «цифрового посла» для спілкування з Google, Apple та Microsoft?
31 січня, 2017 - 11:36

Данія стане першою країною у світі, що призначить «цифрового посла» для спілкування з такими технологічними гігантами, як Google, Apple, Microsoft, IBM та іншими. Про це заявив міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен в інтерв’ю данській щоденній газеті Politiken. «Ці компанії стали чимось наче нових країн, і ми повинні реагувати на це», — пояснив чиновник.

Міністр привів дані Financial Times, які свідчать, що ринкова вартість компаній Apple і Google настільки велика, що якби ці компанії були країнами, то практично могли б претендувати на включення в G20, 20 найкрупніших економік світу. Звичайно, ми будемо продовжувати наші традиційні дії, через які ми підтримуємо наші відносини з іншими країнами. Але ми просто повинні мати більш тісні зв’язки з деякими із компаній, які впливають на нас», — зазначив Самуельсен.

Народний депутат, заступник голови Комітету з питань науки і освіти, заступник голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Олексій Скрипник в коментарі «Дню» оцінив цю ініціативу як  «дуже прагматичну», з огляду на розміри корпорацій, про які говорить міністр Данії. Але народний депутат, який свого часу був головою тимчасової комісії з майбутнього у Верховній Раді України, не вірить у можливість появи такої посади в Україні. «Ми набагато простіші проблеми не можемо вирішити. Це — те саме, що питати в парламенту «Мумба-юмба», чи актуальні для нас польоти в космос», — іронізує Скрипник. За словами народного депутата, через те, що Україна досі не може вибрати стандарт ISO для керівника державними IT-проектами, вона витрачає на дублювання проектів в десятки разів більше, ніж будь-яка країна світу.

А от провідний експерт ІТ-ринку України, президент холдингу Internet Invest Group Олександр Ольшанський, переконаний, що сприймати ініціативу данського міністра слід лише як піар-акцію, не більше. «Я вважаю, що ця ініціатива не має ніякого значення. Я не вірю у побудову комунізму «за кутком». Економічна політика в державі будується для всіх компаній, а не для обраних».

Оксана ГРУБА
Газета: 
Рубрика: