Запруддя тепер входить до складу Сошичненської об’єднаної територіальної громади. В історії Волині воно має славну сторінку, пов’язану з Косачами, родиною Лесі Українки, котрі, як відомо, мали маєток у селі Колодяжне, де нині працює літературно-меморіальний музей. Відомо, що 1899 року в Запрудді придбав маєток, землю та ліс Петро Васильович Тесленко-Приходько, чоловік Олени Антонівни Косач — тітки Лесі Українки по батьковій лінії. Петро Васильович та Олена Антонівна познайомились на засланні й на початку 1884 року одружилися. Коли термін їхнього заслання завершився, вони вирішили переїхати на Волинь, ближче до родини. Петро Васильович продав маєток на Полтавщині і за отримані кошти купив посілість неподалік від Ковеля — в Запрудді. Землю й ліс він продав через два роки, а маєток перебував у його власності упродовж 1901—1907 років.
За цей період у Запрудді побували всі представники родини Косачів, сюди навідувались відомі тогочасні українські діячі. Олена Пчілка бувала в Запрудді не один раз: тут вона записала 12 поліських колядок, описала старожитній пристрій для освітлення курної хати — світець, знайомилася з побутом селян, збирала зразки поліських візерунків. Бували в Запрудді доньки Косачів: Ольга, Оксана, Ізидора й Лариса. Запруддівсьькі дівчата і хлопці стали для Лесі Українки типажами «Лісової пісні», а частина знімків, зроблених Юрієм, увійшли до видання драми-феєрії «Лісова пісня» 1914 року.
Саме наявність на території ОТГ села з такою історією й вирішила повною мірою використати для розвитку туризму нинішній сошичненський сільський голова Світлана СИДОРУК. А заразом об’єднати громаду в цікавій справі. У день народження Лесі Українки Сошичненська громада запрошує «На іменини до Лесі Українки в село Запруддя». До програми святкування іменин входить: відвідання Свято-Успенської церкви, де зберігаються Євангеліє та Плащаниця, подаровані матір’ю Лесі Українки Ольгою Косач; благоустрій території в’їзного знака «Камінь-Каширський район», Лесина вікторина з пікніком, поетична година «Я жива, я буду вічно жити», Лесина гостина.
«Все робимо разом: виконком, заклади освіти і культури громади, — каже Світлана Сидорук. — Будуть люди з усіх сіл громади, працівники культури, педагоги, учні. Запросили голову райради, депутатів. Усе це в межах літературно-мистецького фестивалю, який плануємо завершити святом у травні на озері Наболоцьке. Після прибирання території в’їзного знака посмажимо сало і проведемо вікторину. Потім у клубі культурна програма і гостина — пиріжки та узвар. Ті діти, які будуть найактивнішими в усій програмі фестивалю, поїдуть на екскурсію Запруддя — Нечимне — Колодяжне».