Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Луцьк використає досвід Маріуполя з цивільної оборони

Будинки з бомбосховищами там позначили червоним хрестом, а на асфальті малюють вказівники, щоб мешканці могли швидше знайти безпечне місце
3 лютого, 2015 - 11:39

Життя в тиловому місті, де не дбають про те, щоб дати людям знання, як поводити себе у надзвичайній ситуації, може обернутися для мешканців бідою. На запитання, що робити, коли почуєш звук сирени, лучани переважно відповідають: «Тікати!» Але куди і чого при цьому остерігатися, не знають. У місті є, звичайно, бомбосховища та укриття, але де вони і в якому стані, громадськості маловідомо. Відкритої інформації про це так і не опубліковано. Нещодавно під час зустрічі волинських волонтерів з головою Волинської ОДА Володимиром Гунчиком дійшло до скандалу, бо громадські активісти звинуватили владу у тому, що вона практично нічого не робить задля навчання населення цивільній обороні.

Наразі Луцьк має намір скористатися досвідом Маріуполя, туди їздила група експертів. У Маріуполі адреси укриттів опубліковано на сайті міської ради. Лучанам сподобалося вирішення питання вибору вказівників до цих місць. Будинки з бомбосховищами чи просто міцними підвалами у Маріуполі позначили червоним хрестом, а на асфальті малюють вказівники, щоб мешканці могли швидше знайти безпечне місце у випадку обстрілу.  Щось на кшталт цього хочуть зробити і в Луцьку, а ось інформаційний буклет з корисною інформацією щодо сховищ та поведінки під час обстрілу вирішили цілком запозичити у маріупольців.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 
Рубрика: