Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Мапа для відновлення

Міністерство охорони здоров’я та Google Україна запустили сайт для пошуку інформації про реабілітаційні послуги
27 липня, 2017 - 12:32

Система реабілітації в Україні не є цілісною. Заклади, які займаються реабілітацією людей із різними потребами, підпорядковані міністерствам і державним службам, комунальним і приватним установам. Останні роки розвиток галузі пришвидшився на локальному рівні, проте системності у діях не додалось. Тож у профільному міністерстві вирішили розпочати зміни зі збору та впорядкування інформації про реабілітаційні організації. За підтримки української філії компанії Google з’явилася «Реабілітаційна мапа України», доступна за адресою e-rehab.com.ua. Про початок роботи сервісу на своїй сторінці у Facebook повідомила заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Оксана Сивак.

За словами Оксани Сивак, мета проекту — сформувати уявлення про реальну географію надавачів реабілітаційних послуг у регіонах. На карті позначатиметься заклад і детальна інформація про нього — розташування, контакти тощо. Користувачі зможуть залишати відгук про роботу реабілітаційної установи, а її працівники — вносити та коригувати усі необхідні дані онлайн.

«Ми хочемо наблизити реабілітаційну послугу до конкретного споживача, — пише заступниця міністра охорони здоров’я. — Заохочуємо заклади, незалежно від форми власності та підпорядкування, надавати та оновлювати інформацію про свою діяльність. Це один із перших кроків для максимально ефективного розвитку або реорганізації регіональної мережі реабілітаційної допомоги».

Установи можна шукати на карті, орієнтуючись на місце розташування, чи фільтрувати за форматом закладу, його підпорядкуванням, специфікою реабілітації та наявністю необхідних фахівців.

«Будь-яке додаткове джерело та можливість для людей отримати інформацію про можливості реабілітації — це однозначний плюс, — вважає Олег Магалецький, директор Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS. — Але ця база — лише інструмент, а не готове рішення проблем реабілітаційної галузі. Ми поступово розвиваємося, але треба прискорити процес, бо реабілітація потрібна багатьом людям, зокрема не одній сотні демобілізованих із зони АТО бійців. Тож на додачу до створення інформаційної бази треба розробляти нові програми, консультуватися з фахівцями, впроваджувати в Україні дієві методи з міжнародного досвіду».

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: