Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Мінприроди не підтримує запропоновані урядом зміни

до Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок
25 липня, 2019 - 12:31
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак на засідання уряду не підтримав розпорядження «Про внесення змін у Додатки 1—4 до Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок», яке дасть можливість тепловим електростанціям відкласти проведення заходів зі скорочення викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря, йдеться в інформації прес-служби Мінприроди, що надійшла на адресу «Дня»

Раніше Україна в межах Договору про заснування Енергетичного Співтовариства зобов’язалася проводити заходи для зменшення забруднень атмосферного повітря, які зокрема, передбачали модернізацію великих спалювальних установок. Скорочення цих викидів також передбачено відповідними діючими дозволами на викиди великих спалювальних установок.

Здебільшого йдеться про найбільших забруднювачів атмосферного повітря в Україні — ТЕС (ТЕЦ). Зокрема, запропоноване відтермінування проведення заходів щодо скорочення викидів стосується ТОВ «ДТЕК Східенерго» Луганська ТЕЦ, АТ «ДТЕК Миронівська ТЕЦ», АТ «ДТЕК Дніпроенерго» Запорізька ТЕС, АТ «ДТЕК Дніпроенерго» Придніпровська ТЕС, АТ «ДТЕК Дніпроенерго» Криворізька ТЕС, АТ «ДТЕК Західенерго» Бурштинська ТЕС», АТ «ДТЕК Західенерго» Добротвірська ТЕС», АТ «ДТЕК Західенерго» Ладижинська ТЕС», ПАТ «Центренерго» Трипільська ТЕС.

Для врахування екологічної складової в процесі ухвалення цього розпорядження  Міністерство екології та природних ресурсів України також запропонувало, щоб винесений на розгляд уряду документ пройшов процедуру СЕО на відповідність природоохоронному законодавству, проте пропозицію не було підтримано.    

Газета: 
Рубрика: