Київ поспішає добудувати Подільсько-Воскресенський міст. Поспішає так, що замість обіцяного та узгодженого із громадськістю проєкту будує розв’язку за іншим планом. За ним Русанівські сади та урочище Горбачиха таки стануть частиною транспортної розв’язки, проти чого якраз багато років виступала громадськість. Місто зараз фінансує роботи з будівництва автомобільної частини Подільського мосту, щоб до виборів мера відкрити рух із Нижнього та Верхнього Валу (центру міста) до Райдужного масиву (спальний район на лівому березі Києва). Зауважмо, спочатку мова йшла про повноцінну розв’язку, котра допоможе з’єднати додатковими транспортними артеріями центр міста із віддаленим районом — Троєщиною, через Русанівку та Райдужний, а не безпосередньо у ці спальні райони.
Мешканці Русанівських садів знову розпочали масові протести проти намірів влади завершити будівництво мосту у їхньому районі. Адже це — нові затори, ризик знести дачні будинки та забудувати все це висотками.
«Місто хоче до кінця 2020 року запустити автомобілі, бо ж ідуть вибори мера, — розмірковує місцева активістка Олена Фатєєва. — Просувають напів рішення, рух буде тільки на Русанівські сади. За вісім місяців треба збудувати 1065 метрів естакадного автополотна для повороту на Троєщину, проєкту на що нема. Три тисячі власників приватних садиб виступають за те, щоб міст на Троєщину пройшов транзитом на Троєщину, як було спочатку заплановано у проєкті мосту, а не зупинився і спустився на вузьку Садову вуличку Русанівських садів».
Громадськість озвучила свої нові вимоги до міської влади, серед яких призупинити проі?зд вантажноі? техніки, що будує міст на територіі? Русанівських садів, доки не буде підписано договір щодо виконання вимог, викладених в протоколі громадських слухань Дніпровського раи?ону м. Києва у 2019 році. На слуханнях громаді обіцяли виплатити компенсаціі? за вилучені земельні ділянки та будинки, замінити комунікації, а урочищу Горбачиха присвоїти статус ландшафтного заказника місцевого значення.