Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Ми готові приводити інвесторів, але...»

Президент Світового банку Джим Йонг Кім зустрівся зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм та мером Києва Віталієм Кличком
13 листопада, 2017 - 18:33
ФОТО АНДРІЯ СКАКОДУБА

«Київ першим запровадив систему «Відкритий бюджет», яка дозволяє відслідковувати он-лайн витрати та доходи столичного бюджету, — заявив Віталій Кличко під час зустрічі. — Також столиця скоротила майже вдвічі зовнішній борг, розпочала боротьбу з корупцією у комунальному господарстві, запровадила відкриті аукціони та тендери. Це дало можливість збільшити надходження до бюджету на 30% та вкладати гроші в інфраструктурні проекти, а також відновило довіру інвесторів», — передає прес-служба КМДА.

До того ж, є низка напрямів, які стримують ефективний розвиток міста. За словами Віталія Кличка, мова йде про наміри уряду перекласти на місцеві бюджети фінансування субсидій за житлово-комунальні послуги та пільги, не надаючи при цьому додаткових джерел доходу.

У свою чергу, Джим Йонг Кім наголосив, що приємно вражений змінами та реформами, які були втілені та запроваджуються в Києві і зазначив, що радий тому, що Світовий банк допоміг столиці розробити транспортну схему, яка має оптимізувати рух громадського транспорту в місті. Він також підтримав прагнення столиці навести лад із паркуванням. «Ви маєте контролювати своє місто», — наголосив Джим Йонг Кім.

За словами президента Світового банку, Україна повинна продовжувати втілювати реформи. Зокрема, у сфері боротьби з корупцією — через створення антикорупційного суду, а також в лібералізації ринку землі. «Ми готові приводити інвесторів, але Україна має показати, що серйозно ставиться до питання реформування та готова втілювати необхідні зміни», — наголосив він.

Також із президентом групи Світового банку зустрілися голова Верховної Ради Андрій Парубій та керівники фракцій і груп. Про це журналістів поінформувала голова Комітету Ради у закордонних справах Ганна Гопко. Сторони обговорили допомогу у відновленні інфраструктури Донбасу та додаткове фінансування реформ, пов’язаних із розвитком людського потенціалу.

«Вони зараз збираються, проговорили з Європейським інвестиційним банком про направлення фінансування для підтримки реформ, зокрема Human capital development. Це те, що передбачає розвиток людського потенціалу, це освіта, охорона здоров’я, соціальна сфера», — зазначила Гопко. На зустрічі сторони також приділили увагу підвищенню прозорості в інвестиційному секторі, а також підготовці до земельної реформи.

Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 
Рубрика: