У межах акції «Відповідальна ІТ-освіта», яка стартувала у Вінницькому національному технічному університеті, студенти представили «пілотну версію» портативного робота для безконтактного вимірювання температури тіла людини. Як повідомляє пресцентр закладу, його розробили для участі у всеукраїнському хакатоні IТ-SCOUTS із робототехніки «Smart City», який відбувся торік. Тоді команді не вистачило кількох балів, щоб зайняти третє призове місце. Тепер роботизованого «санінспектора» модернізували відповідно до карантинних реалій і презентували вже удосконалену його версію.
За словами очільника гуртка «Робототехніка та інтернет речей», кандидата технічних наук Сергія БАРАБАНА, над розробкою працювала команда кафедри комп’ютерних наук, зокрема студенти Володимир Шепель, Роман Гульчак і Андрій Капацин. Вони спроєктували робота і надрукували на 3D-принтері маніпулятор. «Мізки» робота — це плата Arduino Uno. Він має Bluetooth-модуль, тобто ним можна керувати зі смартфону.
Завідувач кафедри комп’ютерних наук, доктор технічних наук, професор Андрій ЯРОВИЙ додає, що пілотна версія містить модуль для безконтактного вимірювання температури тіла людини, яким керує спеціально написана програма. Вона обробляє дані і виводить інформацію з рекомендаціями.
«Сучасний світ динамічно змінюється. І ми просто не можемо бути осторонь. Особливо, коли нам є що запропонувати у цих суворих карантинних реаліях. Саме тому модернізували одного із наших роботів для умов карантину, — відзначає Андрій Яровий. — Написали програму обробки виміряних значень, додавши до робота LCD-дисплей задля виведення інформації про поточну температуру із одночасною рекомендацією подальших дій. Тобто робот в реальному часі проводить безконтактне вимірювання температури тіла людини, найбільш інформативно виходить із чола, зап’ястя або ж шиї».
Він додає, що лише за перший день акції роботу «санінспектора» перевірили на собі орієнтовно сотня добровольців — студенти і викладачі. Робот викликав жвавий інтерес та заохочення до відповідальності кожного учасника презентації, що особливо актуально в умовах карантину.
До слова, акція «Відповідальна ІТ-освіта» має на меті стимулює студентів бути обачними під час пандемії і водночас заохочує до науково-дослідної діяльності, генерування креативних ідей та подальшої підготовки прикладних проєктів задля профілактики інфікування і поширення COVID-19.