Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Ми не забуваємо!»

Інформація про вандалізм на місці загибелі В. Івасюка не підтвердилася
18 травня, 2017 - 11:34
ФОТО МАРІЇ ДОМАНСЬКОЇ

Шокуючу новину про те, що у Брюховицькому лісі поламали таблички, які вказували, як добратися до місця загибелі легендарного композитора, і це сталося 16 травня вночі (фактично за два дні від страшної дати — 18 травня 1979 року у військовій зоні Брюховицького лісу було знайдено повішеним на дереві тіло 30-річного українського композитора Володимира Івасюка), «Дню» повідомили колеги із львівського телеканала «НТА», до яких звернулася мати Андрія Кузьменка (співака Кузьми Скрябіна). Телевізійники терміново виїхали на місце, щоби на власні очі побачити, що ж відбулося. Журналістка Марія Панчишин розповіла, що вони з оператором довго не могли знайти місце, кілька стовбурів і табличок дійсно зламані, а на деревах можна побачити нові орієнтири, але за ними важко розібратися, куди потрібно йти — ліворуч чи праворуч...

«День» попросив прокоментувати факт Мар’яна СВІРНЮКА, депутата Брюховицької селищної ради, засновника МГО «Наші Брюховичі» та одного з організаторів походу пам’яті « #ми_не_забудемо», який має відбутися 18 травня:

— Вчора ми повісили вказівники на деревах і промаркували маршрут в обидві сторони, але немає стрілок. Сьогодні додамо написи «Вхід» і «Вихід». Я вважаю, що якби був вандалізм, то осквернили б і саме місце загибелі Володимира Івасюка — там установлений хрест і пам’ятник, а вони не пошкоджені. Думаю, що старі таблички (їх було п’ять) зруйновані негодою, або хтось із дітей ненароком зачепив. Усе упорядкуємо. Запрошуємо всіх охочих прийти 18 травня на спільний похід пам’яті. Місце зустрічі: дорога Львів — Брюховичі — вказівник (табличка) «До місця загибелі В. Івасюка» о 17.00. Там відбудеться панахида, покладання квітів. Ми хочемо посадити нові дерева та кущі, також під час акції лунатимуть популярні пісні композитора».

До речі, у п’ятничному номері «Дня» читайте ексклюзивне інтерв’ю Оксани Патик, яка вперше за 38 років (!) після того, як у Львові поховали Володимира Івасюка, згадує ті скорботні дні: 22 травня 1979-го ця дівчина, тоді студентка Львівського медінституту, йшла попереду жалобної процесії і несла портрет маестро.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: