Поблизу Дніпра невелика річка Татарка опинилася на межі екологічної катастрофи. Забруднення водоймища органікою та хімікатами призвело до отруєння води та масової загибелі річкової фауни. Сильний і неприємний запах від водоймища відчули жителі двох районів області — Дніпровського та Новомосковського — ще у квітні. Тоді ж зафіксували масову моровицю риби. Результати аналізів показали наявність у воді компонентів поліуретанового клею, який дуже небезпечний і агресивно впливає на довкілля.
Для того щоб зупинити поширення токсичних відходів, місцеві мешканці терміново та власними силами побудували на забрудненій ділянці земляну греблю. Проте вона виявилася неміцною і протрималася недовго. Якщо отруєна вода пошириться далі за течією, це матиме вкрай негативні наслідки для всієї річки впродовж 10 — 15 км.
Для повного відновлення водоймища, як вважають екологи, потрібні будуть роки, а, можливо, і десятиріччя. Наразі для порятунку водоймища потрібні термінові заходи, а саме — будівництво нової греблі та придбання реагентів для очищення води на забрудненій ділянці.
Депутатські комісії з питань екології та житлово-комунального господарства Дніпропетровської обласної ради вже звернулися до районних адміністрацій і до комісії з питань техногенної та екологічної безпеки. Вони домагаються, аби в найкоротші терміни були підготовлені необхідні документи і прораховані цифри фінансування невідкладних заходів щодо будівництва греблі та ліквідації забруднення. За фактом забруднення річки Татарка вже відкрили кримінальне провадження за статтею «Порушення правил охорони вод». Якщо винного виявлять, йому загрожує до трьох років позбавлення волі.