До пам’ятника славній землячці на Театральному майдані міста поклали квіти представники влади, громадськість, цитували її вірші та відзначали співзвучність творчості Лесі Українки сьогоднішнім дням. Професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Марія Моклиця говорила про те, як важливо в складні часи, які переживає держава, звертатися до духовних речей, і, зокрема, творчості Лесі Українки. Інформаційні війни нині сильніші, ніж війна танків та гармат, розповіла вона, і щоб захистити себе, знайти істину, то треба звертатися до духовних і моральних авторитетів нації.
У меморіальному музеї Косачів у селі Колодяжне у день народження Лесі Українки відкрили три тематичні виставки. Провідний спеціаліст музею Любов Мержвинська розказує, що своєрідним відкриттям стала фотовиставка про виставу «Лісова пісня». «Яка краса ця «Лісова пісня»! Яке щастя бачити її на сцені!» — казав Остап Вишня. Представлено знімки із вистав багатьох українських театрів, також і театру з міста Батумі. Цього дня музей отримав у дар від луцького вишивальника Олександра Шума портрет Лесі Українки. Його не лише виконано у нетрадиційній манері, а й зображено на ньому Лесю не таку, як на звичних традиційних фотографіях.
В останній же день лютого у Луцьку самодіяльний театр «Гармидер» покаже драму Лесі Українки «На полі крові». «Ми живемо в час, коли нація істерично шукає пророка, який би втішив словами надії. А з’являються щораз юди різного калібру. Великі пророки ж являються рідко. Хіба що раз на століття. У час, в який нам випало жити, все частіше читають Євангеліє. От і ми відчули потребу знову, разом із вами, поміркувати над «Євангелієм»... від Юди», — йдеться у повідомленні театру.
Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою (МІОК) «Львівської політехніки»:
«Сьогодні День народження Лесі Українки — поета «грандіозного обдарування. Настільки грандіозного, що сучасникам не вистачило духовних діоптрій, щоб осягнути велич цього поета. «Дай Боже, щоб ми змогли зробити це сьогодні, і серед вогню, градів і втрат ми, українці, пам’ятали про нашу Лесю, яка не лише своєю творчістю поставила нас поруч зі світом, але й явила нам приклад незламності духу. Енергія її духу незнищенна. Вона живила сотні нескорених, вона сьогодні дає силу для протесту і боротьби Надії Савченко і тисячам наших хлопців».