Таке питання обговорювали на регіональному семінарі МАГАТЕ, що тривав у Республіці Білорусь, повідомляють на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.
«Кожна з країн-учасниць представила свій національний досвід, адже місія цього семінару полягає у можливості віднайти рішення власних актуальних проблем у практиці країни-партнера. Так, наприклад, колеги відзначили наші успіхи в інформуванні, але нам ще є чому повчитися», — цитують Олега Насвіта, першого заступника голови Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), який очолював українську делегацію, на сайті Мінекології.
Учасники семінару побували у Поліському державному радіаційно-екологічному заповіднику, де розташовується наукова лабораторія, призначена для дослідження флори і фауни білоруської зони відчуження. «Разом з білоруськими колегами ми розглянули можливість створення транскордонного простору, який об’єднав би наші заповідники для спільних наукових досліджень та проведення протипожежних заходів, — ділиться в. о. директора Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Тарас Мельничук. — Сподіваємося, цю ідею підтримає вище керівництво».
Також під час семінару представники ДАЗВ ознайомились з роботою шкільного інформаційно-методичного кабінету «Радіаційна безпека та основи безпеки життєдіяльності», де школярі навчаються вимірювати рівень радіації у харчових продуктах та інших предметах. Як зауважують на сайті Мінекології, це допомагає дітям уникнути хибного уявлення про те, що таке радіація і як вона впливає на людину та довкілля.