За кілька днів їм вдалося зібрати понад 4,5 тисячі гривень, щоб закупити мальок. Вони переконані: при правильному підході і небайдужості громадян популяцію іхтіофауни вдасться відновити. Напередодні активісти запустили кілька сотень мальків коропа у міські водойми, зокрема на озері у парку «Перемога», Чорному озері, кар’єрі та каналі загальним обсягом у 50 кг. На зустріч небайдужим пішов і власник рибника, який, дізнавшись про ініціативу, зробив суттєву знижку.
Одним з ініціатором кампанії відновлення іхтіофауни в обласному центрі Закарпаття є ужгородський рибалка Остап Палінчак. «Риби у водоймах дуже мало, на риболовлю як у ванну ходимо. Зараз зариблюємо коропом озера. Пізніше, якщо все буде добре, привезу судака в річку, і, якщо знайду кошти, стерлядь», — розповів пан Остап. Ініціативу активно підтримують, навіть не рибалки долучаються, однак є й ті, хто каже: «І так все виб’ють».
Активісти мають намір відновити біорізноманіття водойм міста, які постраждали від лютих морозів та цьогорічного мору. «Коропи досить добре нерестяться, справляються із фітопланктоном та у своєрідний спосіб фільтрують озера від заболочування. Окрім аматорської риболовлі, зарибнені озера є кормовою базою для пернатих, які облюбували наші водойми. Ужгородці сподіваються, що міська влада зверне увагу на занедбаність рекреаційних зон міста та розпочне їхнє облаштування у 2018 році. До прикладу, на Кірпічці потрібні днорозчищувальні заходи із застосуванням спецтехніки водгоспу», — розповів представник Громадської ініціативи «Кірпічка» Микола Яцков. Нагадаємо, «День» неодноразово писав про ужгородське озеро Кірпічку. У свій час містяни влаштовували акції протесту, щоби зберегти водойму і зелену зону, яку мали намір забудувати.