Під заборону підпав продаж алкогольних напоїв у вуличних рундуках і на зупинках громадського транспорту. Таке рішення ухвалили на сесії міської ради. За підтримку проголосували 40 депутатів. Нова заборона стосується алкогольних напоїв, що містять етиловий, коньячний і плодовий спирт. До переліку входять слабкоалкогольні напої та пиво, що особливо популярні серед молоді. Власникам МАФів, які ігноруватимуть заборону на продаж спиртного, загрожує демонтаж торговельної власності. Окрім того, комунальному підприємству «Благоустрій міста» забороняється укладати, продовжувати чи переукладати договори із власниками рундуків, які мають намір торгувати алкогольними напоями.
Ухвалити рішення про заборону продажу алкоголю у вуличних рундуках виявилося справою непростою. Спочатку депутати довго сперечалися — чи мають вони такі повноваження забороняти продаж настільки прибуткового продукту. «Продаж алкоголю регулюється законом, — нагадав на сесії заступник міського голови Дніпра Олександр Санжара. — І ми не можемо підміняти чинність закону. Але ми можемо обмежувати торгівлю алкоголем під час масових заходів». Депутат Юрій Акуленко процитував рішення Верховного суду щодо аналогічної ініціативи столичних депутатів. Як відомо, у березні минулого року Київрада заборонила продаж алкоголю в МАФах. Проте суди першої і другої інстанції рішення Київради скасували, але 14 вересня цього року депутати ухвалили нове рішення про заборону продажу алкоголю. Окрім цього, київські депутати своїм рішенням намагалися заборонити продаж алкоголю уночі. Тепер ініціативу своїх колег зі столиці вирішили підтримати депутати міськради Дніпра.
Те, що місцевий орган влади все ж може на своїй території заборонити продаж алкоголю, стверджував на сесії міськради Дніпра автор рішення, депутат Артем Хмельников. «Ми можемо відповідно до правил благоустрою регулювати цю торгівлю, — сказав він. — Ми можемо також регулювати видачу дозволів на торгівлю алкоголем». І не лише він був такої думки. «Ми діємо в рамках закону України, де зазначено, що мінімальна площа для продажу алкоголю у пляшках — 20 метрів квадратних, а алкоголю на розлив — мінімум 40 метрів квадратних. Тобто невдовзі ми прийдемо до загальносвітової практики, де перші поверхи будівель займають магазини, в яких продається, зокрема, й алкоголь. Це буде комфортно для всіх — ми нарешті приберемо ці неприємні і непристойні місця, навколо яких погано пахне», — коментує рішення міськради секретар В’ячеслав Мішалов.