«День» неодноразово розповідав про порятунок унікальних фресок склепіння вівтарної частини Гарнізонного храму святих апостолів Петра та Павла, що на вул. Театральній, 11 (подробиці у матеріалі «У львівському храмі рятують фрески XVIII століття» у «Дні» від 9 грудня 2017 р.).
Роботи розпочалися шість років тому, 2015-го. Відкрили та рятували ілюзіоністичні зображення авторства Франциска Григорія Екштайна з Моравії (Чехії), які виконані у 1738-1740 роках, а їх – понад 1000 кв. метрів, реставратори Львівської та Краківської академій мистецтв.
На фресках зображені чотири сторони світу, які показують різні групи людей, що стоять навколо Земної кулі. У храмі розповідають, що ця алегористична ілюстрація пов'язана з основним зображенням, виділеним окремо, «Святий Павло – Апостол Народів», на що вказує також напис латиною поряд з фігурою апостола: «Щоб ти ніс моє Ім'я перед народами і царями» (Дія 9, 15).
Стінопис у всій красі можна буде побачити вже незабаром. Обіцяють, що роздивитися можна буде все! «Починаємо працювати над освітленням фресок», – наголосив кілька днів тому на своїй фейсбук-сторінці настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра та Павла УГКЦ о. Тарас Михальчук. І уточнив, що спільно з українськими фахівцями встановлюватимуть освітлення також європейські компанії, зокрема Краківська фірма RAWEN, яка вже понад 20 років освітлює храми по всій Європі.
Варто додати, що одночасно продовжуються роботи з реставрації фасаду церкви. Усі роботи мають бути завершені до початку грудня, адже саме на початок грудня припадає десята річниця відновлення діяльності Гарнізонного храму.
Реставрація фасаду фінансується з міського бюджету, а на відновлення фресок та скульптур кошти виділило Міністерство культури та національної спадщини Польщі. Жертвували на відновлення фресок і добрі люди.
Довідково:
Гарнізонний храм святих апостолів Петра та Павла, відомий як Костел єзуїтів, збудований у стилі раннього бароко на початку XVII століття на зразок римської святині Іль-Джезу. Вважається однією з найбільших культових споруд Львова. З 1946 року, згідно зі статтею у Вікіпедії, не функціонував як храм – кілька десятиліть використовувався спочатку в якості складу, потім – як книгосховище обмінного фонду Наукової бібліотеки ім. В. Стефаника.
Освячено та відкрито 6 грудня 2011 року – на честь 20-річчя створення Збройних сил України.