Якщо вашій дитині пощастило зі шкільним вчителем, вона займається за просунутими методиками, й це приносить такий результат, що ви й самі не проти походити з нею на уроки, — напевно, варто номінувати такого педагога на Global Teacher Prize Ukraine. Цього року 24 країни на своїх національних конкурсах визначать кращих учителів-новаторів у рамках Global Teacher Prize. Вперше серед них — Україна.
«Нагадую нашим учителям про можливість показати себе та поборотися за 100 тисяч гривень. Ідеться про конкурс для педагогів світового рівня, його навіть називають Нобелівською премією для вчителів, — нагадує у Facebook міністр освіти і науки Лілія Гриневич. — Часу подати власну заявку на участь залишилося зовсім мало, дедлайн — 15 серпня. Гадаю, в сучасному світі дуже важливо використовувати всі шанси для розвитку і розкриття власних можливостей. Не зволікайте!»
Мета премії — відзначити вчителів не лише за досягнення у викладанні, а й за їхній внесок у розвиток суспільства. Основні критерії для номінантів перераховано на сайті Global Teacher Prize Ukraine: вчитель має учнів, які зробили помітний крок уперед у своїх досягненнях, застосовує ефективні інноваційні освітні практики, має значні досягнення в професійній сфері, не обмежується лише приміщенням навчального класу, популяризує свою професію.
Вчителі можуть самі подаватися на конкурс — для цього треба заповнити анкету на сайті globalteacherprize.org.ua (там, до речі, можна знайти й усі деталі змагання). Головне — поділитися своїм унікальним досвідом. За іншим посиланням можна номінувати найкращого вчителя чи талановитого колегу. Переможця конкурсу визначить експертне журі, до складу якого серед інших входять: голова громадської спілки «Освіторія» Зоя Литвин, заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, телеведуча Наталія Мосейчук.
П’ятірку фіналістів оголосять 15 вересня, а переможця — 7 жовтня. Володар премії зможе взяти участь у Міжнародному освітньому форумі в Дубаї, виграти 100 000 гривень і мати рік безкоштовного навчання від ГС «Освіторія».