Увечері 23 квітня Міністерство охорони здоров’я опублікувало на своєму сайті оголошення про початок ректорських перегонів у Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця. Новину одразу прокоментувала на своїй сторінці у «Фейсбуці» звільнена з посади ректора НМУ Катерина АМОСОВА. Вона нагадала, що між університетом і міністерством триває давня судова боротьба, яка загострилася цієї зими. Зокрема, 2015 року виш виграв суд проти МОЗ з приводу втручання у господарчі справи НМУ з порушенням закону про вищу освіту в питанні автономії вишу. 2017 року був позов до Центру тестування МОЗ з приводу виселення з приміщення НМУ та відшкодування комунальних послуг. Університет його виграв. А влітку 2017 року був ще один позов до Центру тестування щодо видачі випускникам НМУ заблокованих сертифікатів іспиту «Крок 2».
Катерина Амосова вважає, що, продовжуючи судові суперечки, 2018 року МОЗ почав готувати її звільнення, спочатку відсторонивши з посади, доки спеціальна комісія шукатиме причини зриву іспиту «Крок 1. Стоматологія». Потім МОЗ визнало роботу ректорки за минулий рік незадовільною, але без конкретних пояснень, і підготувало наказ про дострокове розірвання контракту з нею. Що цікаво, 16 квітня Катерину Амосову звільнили з посади, і того ж дня Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконність її відсторонення.
Тепер починається нова битва навколо того, хто сяде в ректорське крісло НМУ. «На сцені нарешті з’явиться бенефіціар дуже затратного піврічного цькування з використанням псевдожурналістів, псевдостудентів та іншого», — прокоментувала рішення МОЗ Катерина Амосова. Хоча, зі свого боку, університет теж виклав чимало грошей на піар-кампанію під час конфлікту з МОЗ, зокрема, провів тендер на три мільйони гривень для висвітлення своєї діяльності у ЗМІ.
Наразі міністерство приймає документи від тих, хто відчуває в собі сили керувати вишем. Вибори призначені на 19 вересня. Серед вимог міністерства до майбутнього керманича НМУ — кандидати повинні мати громадянство України, вчене звання і науковий ступінь, понад десять років стажу науково-педагогічної діяльності й вільно володіти державною мовою. Поки обов’язки ректора виконує Ярослав Цехмістер, перший проректор з науково-педагогічної роботи вишу.