Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Новий старт київського велотреку

Громада прагне відновити одну з найстаріших спортивних споруд України
20 серпня, 2015 - 12:05
ФОТО З САЙТА FACEBOOK.COM

Загалу представили ініціативу зі створення Центру велосипедної культури на велотреці. Десять років кияни борються за пам’ятку, відкриту 1913 року. Цей об’єкт не раз перебудовували, змінювали покриття доріжок, і велотрек успішно діяв. 2004 року почалося будівництво впритул до споруди, 2009-го забудовники взагалі знесли частину пам’ятки. 2014 року за підтримки міської влади велотрек частково розчистили від сміття, там почали збиратися велосипедисти. Місцеві активісти налагодили контакт з мером Києва Віталієм Кличком, щоб повністю відродити велотрек. Після ряду судів земля під велотреком знову в комунальній власності. Міські чиновники розраховують, що восени і сам велотрек перейде до власності громади.

Активісти хочуть, щоб на велотреку збиралося багато молоді й не було комерції. Планують максимально зменшити автостоянку, а замість неї створити майданчик, де вчитимуть дітей кататися на велосипеді. Простір велотреку хочуть об’єднати зі сквером імені Олеся Гончара. Звісно, збираються відновити віраж, який знищили забудовники. Також планують зробити екстрим-парк для скейтерів, ролерів тощо. Трибуни, які є в аварійному стані, спочатку не чіпатимуть, але в подальшому розраховують створити на їхньому місці школу велосипедної культури. Парк на території велотреку вже відновлюють. «Є ідея створити відкритий простір із кафе, прибуток від якого піде на розвиток велотреку, — розповідає директор комунального підприємства «Київський центр розвитку міського середовища» Денис Півнєв. — Так, в Івано-Франківську існує проект «Urban Space 100»: сто людей скинулися по тисячі доларів, збудували кафе, і весь прибуток від нього йде на розвиток міста. Ми надихнулися цим досвідом. Нехай 50, 100, 300 людей об’єднають зусилля, і ми створимо простір з кафе для утримання велотреку».

Пам’ятку треба привести до ладу і лишити за нею функцію місця для тренувань дітей і молоді, можливо, для підготовки спортсменів, але не для проведення міжнародних змагань, переконаний головний архітектор Києва Сергій Целовальник. «Спортивний об’єкт світового рівня треба будувати з нуля, на новому місці. Адже там мають бути ремонтні майстерні, приміщення для тренерів, місця, де можна розмістити учасників змагань. Ми маємо зробити максимум для старого велотреку, але також поставити перед керівництвом міста питання про новий великий велотрек», — акцентує Сергій Целовальник.

Ініціативу зі створення Центру велосипедної культури підтримали багато громадських організацій: «Новий київський велотрек», «Асоціація велосипедистів Києва», платформа «Тепле місто», Garage gang», Конгрес активістів культури тощо. Цього тижня матеріали щодо проекту представлять міському голові Києва Віталію Кличку.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: