Вже традиційно творчу відзнаку літераторам вручали 2 лютого — до дня народження відомого українського письменника, філософа та публіциста Євгена Маланюка, який родом із Кіровоградщини. Нагородження лауреатів відбулося в стінах обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського.
У номінації «Поезія» лауреатом стала Оксана Шпирко за збірку філософських поезій «Та, що чекала вітрила».
У розділі «Проза» переміг Олексій Чорноіван за роман у п’яти томах «Гуляйпільська застава». (До речі, нагорода авторові — за переклад твору польського письменника та літературного критика Міхала Грабовського. За словами автора перекладу, він знайшов текст роману про Гуляйполе (сучасне місто Новомиргород Кіровоградської області) у відкритому фонді бібліотеки Гарвардського університету. Спочатку хотів просто прочитати, але згодом з’явилася ідея перекласти твір, зберігаючи стилістику польського п’ятитомника).
У номінації «Літературознавство та публіцистика» статуетку степового орла за книжку «Іван Багряний: таємниці творчої лабораторії. Мала проза» отримала Людмила Михида.
Крім дипломів та пам’ятних знаків, переможці отримали премію в сумі 3,5 тис. грн.
За словами голови Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників Олександра Косенка, премія допомагає перевірити, чи справді автор відповідає рівневі того визнання, яке отримав від журі. «Премія — це суб’єктивне. Сприймайте її не як «визнання свого генія», а як аванс на те, щоб ви продовжували працювати над собою» — зазначив Олександр Косенко під час вітання лауреатів.
У різні роки лауреатами премії ім. Є. Маланюка ставали письменники Василь Бондар, Віктор Погрібний, Тамара Журба, Олександр Жовтна, літературознавці Леонід Куценко, Леонід Клочек, Василь Марко, Світлана Барабаш, Оксана Гольник та інші.