Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Перший крок до декомунізації

У Дніпропетровську перейменували 57 топонімів, але найбільш дискусійні питання вирішуватиме новий міський голова
26 листопада, 2015 - 12:02

Виконувач обов’язків міського голови Галина Булавка своїм розпорядженням перейменувала 57 топонімів Дніпропетровська, які раніше мали назви, пов’язані з комуністичним минулим. Серед них вулиці й провулки, площі й сквери, а також острів на Дніпрі, перейменований з Комсомольського на Монастирський. Контролювати виконання рішення про перейменування має в.о. першого заступника міського голови Вадим Шебанов. «Згідно із законом про декомунізацію Дніпропетровська, міськрада могла перейменувати комуністичні топоніми до 22 листопада, але не зробила цього. Далі це право переходить міському голові», — пояснив він.  Загалом у Дніпропетровську перейменуванню підлягає понад 300 комуністичних топонімів. Нові імена отримують ті з них, з приводу яких не було висловлено серйозних заперечень на громадських слуханнях, проведених у всіх районах міста. Далі, протягом трьох місяців новообраний мер Борис Філатов може видати розпорядження й перейменувати інші вулиці, площі й парки. Якщо він цього не зробить, у березні це право перейде до голови Дніпропетровської облдержадміністрації.

На останньому засіданні комісії з перейменування, що відбулося 20 листопада, члени комісії обговорили ще одне нелегке питання: що робити з радянською символікою — зірками, серпами й молотами, якими прикрашені будівлі в центрі Дніпропетровська. Було вирішено, що перш ніж їх прибрати, слід придумати чим замінити, щоб не спотворювати будівлі.

Тим, хто стане біля керма міста, колишня влада залишила найважче — змінити назву самого міста й тих вулиць, щодо яких не вдалося досягти компромісу під час громадських слухань. Новому меру доведеться перейменовувати головні проспекти й більшість вулиць історичного центру Дніпропетровська. Нинішня градоначальниця підписала на прощання ще одне історичне розпорядження — про оголошення конкурсу на розробку проекту Парку радянського періоду. Місце розташування такого парку ще належить визначити. Усі охочі можуть подати свої пропозиції.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: