Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Петро Порошенко: Одним із локомотивів руху нашої оновленої європейської України є Острозька академія

Президент взяв участь в урочистостях з нагоди 440-річчя найстарішого вишу Східної Європи
27 жовтня, 2016 - 19:17

До Національного університету «Острозька академія» 27 жовтня завітав Президент України Петро Порошенко. Він відкрив першу чергу новозбудованого корпусу Острозької академії у центрі Острога та тріумфальну арку, споруджену на честь Острозької Біблії, а також взяв участь в урочистостях, присвячених 440-річчю Острозької академії.

«В Острозькій академії я відчуваю особливе піднесення. Свого часу тут зібралася команда ентузіастів, які вірили у відродження Острозької академії. Сьогодні Острозька академія — це не лише символ історії України, а вищий навчальний заклад, який відомий в усьому світі. Одним із локомотивів руху нашої оновленої європейської України є Острозька академія. Її аура та дух князів Острозьких, який витає тут, формують український патріотизм. Мені здається, що сьогодні у цьому залі присутній майбутній президент України, вихований на засадах високої духовності, моралі, патріотизму, професіоналізму та порядності. Адже саме такими є випускники Острозької академії», — зазначив під час вітальної промови Петро Порошенко.

Нагадаємо, що цьогоріч Верховна Рада України прийняла Постанову про урочисте відзначення на державному рівні 440-річчя з часу заснування першого вищого навчального закладу України та Східної Європи — Острозької слов’яно-греко-латинської академії.

РЕКТОР ІГОР ПАСІЧНИК ПОКАЗУЄ ПРЕЗИДЕНТОВІ ТА ГОЛОВІ РІВНЕНСЬКОЇ ОДА ОЛЕКСІЄВІ МУЛЯРЕНКУ ПРОЕКТ НОВОГО КОРПУСУ АКАДЕМІЇ, ПЕРШУ ЧЕРГУ ЯКОГО ВІДКРИТО У ЧЕТВЕР

Новий корпус Острозької академії на центральній площі міста, який відкрив Петро Порошенко, поєднує архітектурні риси XVI століття і сучасності. Такого архітектурного стилю в Україні ще немає. Тому без сумніву, що цей шедевр стане неабиякою окрасою міста і принадою для туристів. У першій черзі будівлі розміщуватимуться кабінети професорів, які проводять спільні дослідження з аспірантами і студентами та науково-дослідні лабораторії.

Також в Острозькій академії вирішили відродити традицію будівництва тріумфальних арок. Таку арку спорудили до 440-річчя Острозької академії при в’їзді до університету. Вона присвячена сакральній книзі — Острозькій Біблії (1581 рік). Монументальна споруда зроблена у вигляді титульного аркуша Біблії, а на бокових стелах арки відомим художником Юрієм Нікітіним зображені постаті людей, які створили Першокнигу. За словами ректора Острозької академії Ігоря Пасічника, ця архітектурна композиція символізує тріумф моралі, духовності та інтелекту — пріоритетних цінностей Острозької академії.

Нагадаємо, Острозьку академію і «День» пов’язують давні дружні стосунки. Як писав нещодавно у своїй статті для «Дня» (див. № 178 від 4 жовтня) ректор Ігор Пасічник, «природно, що відродження Острозької академії відбулося завдяки допомозі багатьох людей. Це був дуже складний процес... Безперечно — це газета «День» й Лариса Івшина, яка зробила для Острозької академії надзвичайно багато. Пані Лариса залучила до процесу відродження Острозької академії багатьох вчених і меценатів.

Насамперед це подружжя Віталія та Олени Гайдуків, завдяки яким у нас з’явився не лише оригінал Острозької Біблії, новий автобус, а й відреставрована наукова бібліотека. Також у цій плеяді друзів академії варто згадати, на превеликий жаль уже покійного, канадського мецената Ераста Гуцуляка, який виділив кошти на будівництво нового корпусу Острозької академії. Окремо дякуємо за постійну інформаційну підтримку і дружбу колективу газети «День», яка є найпотужнішим інтелектуальним всеукраїнським виданням. «День» відіграв значну роль у формуванні іміджу Острозької академії не тільки в Україні, а й за кордоном».

 

Олексій КОСТЮЧЕНКО, Острог. Фото Михайла ПАЛІНЧАКА
Газета: 
Рубрика: